• Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I
  • Created string item:393:title for text group menu: About Us

Z wizytą w buskich bibliotekach.

Młodzież z klasy ID III LO w  dniu  19.10.2022r. odwiedziła buskie biblioteki.
Pierwszą biblioteką była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Busku - Zdroju. Uczniowie w trakcie zwiedzania zakamarków biblioteki dowiedzieli się co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki.
Pani mgr Agnieszka Jasińska – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Filia w Busku – Zdroju wspomniała także o  szerokim wachlarzu działań wychodzących naprzeciw potrzebom młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, w tym maturzystów i kandydatów na studia.

Następnie udaliśmy się do
 Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju. W bibliotece młodzież zapoznała się z zasadami funkcjonowania: Wypożyczalni dla Dorosłych, Czytelni i Czytelni internetowej ,,Planeta". Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu na temat najstarszych woluminów, znajdujących się w księgozbiorze biblioteki.

Dla niektórych osób była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta
w bibliotece.

Opiekunowie: Aneta Wójcikiewicz, Anna Marzec