Święty Mikołaj w Zborowie

W dniu 6 grudnia 2011 roku, uczniowie naszej szkoły udali się do Domu Pomocy Społecznej w Zborowie, aby pomagać świętemu Mikołajowi, wnosić radość w życie ludzkie.

Nasz Dobroczyńca mimo obfitej tuszy, długiej brody i licznych atrybutów nie miał najmniejszego problemu, by dotrzeć do celu.  O to, by wszystko przebiegało zgodnie z zaplanowanym scenariuszem troszczyły się kolorowe aniołki. W roli duchów niebieskich wystąpiły: Katarzyna Kern, Martyna Białoskórska, Karolina Ćwiertnia, Anna Charyga z kl. I A LO oraz  Weronika Słowak  z kl I g. Jako św. Mikołaj bardzo dzielnie radziła sobie.... Katarzyna Warchulska z kl I g.

Prezenty były obfite i nie zabrakło ich dla nikogo. Jednak najbardziej oczekiwany jest ten, który wiąże się z obecnością  blisko nas drugiego człowieka.

Grorące życzenia świąteczne składane przez nas Dyrekcji, pracownikom i mieszkańcom tego Ośrodka mówiły o tym, że najbardziej upragnionym przez nas wszystkichm darem jest Miłość, która  łączy ludzi.

Święty Mikołaj nie ominął również naszej szkoły. Podpowiedział mu bowiem Samorząd Uczniowski, że tu również można  spotkać dobrych ludzi, którym warto za to podziękować. Dobre życzenia jakie składano nam w Zborowie przekazaliśmy na ręce Pana Dyrektora.

Nasza szkoła jest przyjazna dla uczniów, dlatego warto ofiarować statuetkę Mikołaja naszym nauczycielom.

Oprócz dobroci ważne są jeszcze kompetencje.  Nasza szkoła jest bezpieczna bo dobrze chroniona.

Poza tym święty Mikołaj dobrze  wie, że są takie sprawy, które w szkole można powiedzieć tylko komuś zaufanemu.

Najwięcej jednak serca mają dla nas  wychowawcy.  Dzisiaj im dziękujemy i w ich ręce nawet św. Mikołaja oddajemy.