Dni Patrona Naszej Szkoły- Mikołaja Kopernika wpisały się już na stałe w kalendarz imprez. Trwały one od 6 do 8 grudnia 2011 r, a uwieńczone zostały Wielką Galą 9 grudnia.

Plan tegorocznych obchodów Dni Kopernikowskich był bardzo urozmaicony. Młodzież miała możliwość zaprezentować swoje  talenty, zainteresowania , pasje. Gościliśmy również gimnazjalistów zainteresowanych naszą placówką. Podczas uroczystości zakończenia Dni Patrona wręczono wiele nagród.

Konkurs „Wiedzy o Mikołaju Koperniku” dla uczniów klas I wygrali uczniowie klas Ig i Ih w składzie:

Marta Sanecka, Ewelina Wróbel, Katarzyna Wesołowska, Klaudiusz Kapek, Magdalena Kozioł, Agata Szybka.

Natomiast największą wiedzą o naszym Patronie ale w języku angielskim wykazali się : Weronika Łach, Kamil Kwiatkowski, a także: Ewelina Cichy i Dorota Lotko.

Najlepszymi znawcami faktów i mitów o św. Mikołaju okazały się : Klaudia Kogut, Dominika Świąder, Żaneta Kowalska z kl.  IIIe

Najlepszą prezentację multimedialną o Patronie przygotowali: Dawid Baran, Monika Mróz i Arkadiusz Niciarz.

„Najlepszym Księgowym 2011 roku” został Maciej Piotrowski , a Damian Wrzecionek „Najlepszym ekonomistą” (kl.IVe)

Wojciech Bulski (III h) odebrał „Złotą Gwiazdkę” Mistrza Wiedzy Hotelarskiej, a Mistrzem Wiedzy o Żywieniu okazała się Karolina Gręda (IV TŻ)

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Odkrywamy talenty w szkole”

W dziedzinie „gry na dowolnym instrumencie muzycznym” równych nie mieli sobie:  Jakub Płachta (IICLO), Mateusz Marzec (IICLO) i Weronika Słowak (Ig).

W rywalizacji o „Złoty Mikrofon” najlepszą w dziedzinie wokalnej okazała się Ania Wróbel (IITh), następnie Natalia Kipigroch i Klaudia Chyb z kl II e oraz Małgorzata Drabik z Ie.

Najzdolniejsi plastycy to : Izabela Doroz (IIA), Katarzyna Warchulska (kl.Ig) i Karina Wieczorek (IA)

Podsumowano projekt „Feniks” realizowany w naszej szkole od trzech lat, który ma za zadanie rozbudzanie zainteresowania fizyką i naukami ścisłymi oraz Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych .

Goście- gimnazjaliści rywalizowali między sobą w konkursach „Sprawdź ile rozumiesz” z j.niemieckiego oraz w II Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt.

Nagrodami wyróżniono : Aleksandrę Kumor z SG nr 1 w Busku-Zdroju, Artura Jaklewicza z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie i Karolinę Jagodzińską (SG nr 1 w Busku-Zdroju).

Szkolne Koło Teatralne „Lemour” działające w ZSP nr 1 przygotowało program satyryczny „Ale kosmos”.

Na zakończenie Dni Kopernikowskich młodzi adepci sztuki kulinarnej przygotowali pokaz „Piernikowe Fantazje”.

Laureaci  konkursu "Wiedzy  o Koperniku"

Dyrektor wręcza nagrodę zwyciężczyni konkursu Wiedzy o Koperniku.......w języku angielskim.

Zwycięzcy w kategorii "Prezentacja multimedialna o Patronie"

"Najlepszy  Księgowy  2011 roku"

Najlepsza w rywalizacji  o "Złoty  Mikrofon"

Najzdolniejsi plastycy