„FUNDUSZE EUROPEJSKIE OGROMNA SZANSA DLA MŁODZIEŻY”

Uczniowie klasy II TE 20 grudnia wzięli udział w panelu informacyjnym na temat „ Fundusze Europejskie ogromną szansą dla młodzieży” w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.
Tematyka spotkania od dawna interesuje uczniów, którzy już od I klasy chcą zdobywać dodatkowe umiejętności, korzystając z projektów unijnych.
Konferencje otworzyła Wojewoda Świętokrzyski- Bożentyna Pałka-Koruba, która podsumowała półroczną prezydencję Polski w Radzie Unii Europejskiej.
Uczniowie byli szczególnie zainteresowani praktycznymi radami na temat wykorzystania funduszy europejskich przez młodzież. Otrzymali informacje na temat programów: Europass www.europass.org.pl , Erasmus www.erasmus.org.pl , Eurodesk www.eurodesk.pl oraz Młodzież
w działaniu www.mlodziez.org.pl .
Zachęcamy wszystkich do udziału w tych programach. Dzięki takim działaniom uwierzyliśmy, że my również małymi kroczkami budujemy Europę i aktywnie uczestniczymy w jej życiu.
Zajrzyjcie  również na stronę www.funduszeeuropejskie.gov.pl – najbardziej wiarygodne źródło
na temat funduszy europejskich.

Małgorzata Żebrowska

Galeria zdjęć: