SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

W dniu 25.01 2012 gościliśmy w naszej szkole podróżnika  Andrzeja Pasławskiego. Na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie, ale jego życiową pasją są podróże. Opowiedział nam   o swoich wrażeniach z podróży po Albanii. W sposób barwny  i interesujący przedstawił ten mało znany, choć leżący w Europie kraj. Pan Andrzej z zawodu jest fotografikiem i zaprezentował nam piękne fotografie dzikiej albańskiej przyrody. Ten górzysty kraj do niedawna niedostępny dla turystów urzeka swoją tajemniczością a dzikie plaże zachęcają do zwiedzania przez samotnych wędrowców. Zachęcał do odwiedzenia Albanii, która od kilkunastu lat swą młodą  demokrację opiera na bałkańskiej tradycji        i współczesności .
Następnym etapem podróży będą kraje bałkańskie, potem Indie i Australia. Obiecał nam, że po powrocie odwiedzi naszą szkołę.