Szkolny konkurs pn. "Kuchnie Świata".

W dniu 12.03.2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju odbył się wewnątrzszkolny konkurs dla klas hotelarskich pn. "Kuchnie Świata". Organiztorem konkursu był Szkolny Klub Europejski oraz opiekun Klubu i nauczyciel przedmiotów zawodowych p. Barbara Cieplińska. Szanowne jury oceniało aranżację stołów, smak potraw oraz pomysłowść wykonanych dań.
Nagrodę specjalną zdobyły uczennice klasy II h - Magdziak Monika, Bębenek Martyna, Rutkowska Klaudia, Spót Joanna za kuchnię hawajską oraz oprawę artstyczną pokazu.
I miejsce zdobyły uczennice klasy IV h - Kostka Monika, Loc Katarzyna, Białowąs Patrycja, Charyga Monika - prezentujące kuchnię polską.
II miejsce zdobyły uczennice prezentujące kuchnię holenderską i grecka - Kędzierska Danika, Kowalik Dorota, Rzępała Ewelina, Walasek Aleksandra.
III miejsce zdobyły uczennice prezentujące kuchnię grecką - Misterkiewicz Agnieszka, Mazur Justyna, Żabczak Aleksandra, Ściubis Sylwia.
Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody ufundowane przez kieleckie Biuro Poselskie Europosła Czesława Siekierskiego oraz przez Centrum Informacji Turystycznej w Busku-Zdroju.

Nagroda specjalna - kuchnia hawajska.

I miejsce - kuchnia polska.

II miejsce - kuchnia holenderska i grecka.

III miejsce - kuchnia grecka.