20 marca 2012 roku młodzież naszej szkoły z nauczycielami bibliotekarzami: Barbarą Pobiegą i Haliną Szczepanik-Woźniak uczestniczyła w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju spotkaniu autorskim
Barbarą Rybałtowską

Barbara Rybałtowska to nietuzinkowa osoba. Jest pisarką, piosenkarką, autorką tekstów piosenek, aktorką, malarką, autorką wielu powieści i biografii. Niezwykle popularne są jej powieści „Bez pożegnania”, „Szkoła pod baobabem”, „Koło graniaste”, „Mea culpa”, „Kuszenie losu”, „Romanse w Paryżu”, „Magia przeznaczenia” czy też biografia „Barbara Brylska w najtrudniejszej roli”.   Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowieści pisarki o jej ciekawym dzieciństwie spędzonym na obczyźnie. Szczególnie zainteresował ją trzydziestoletni okres pobytu pisarki w środowisku paryskiej bohemy artystycznej. Pani Barbara podpisała nam książkę swojego autorstwa, która znajduje się w zbiorach naszej biblioteki szkolnej.