Zło dobrem zwyciężaj – JASEŁKA

Jak co roku, członkowie koła teatralnego „Lemour” pod opieką siostry Heleny i pani prof. Justyny Szumilas przygotowali szkolne  Jasełka. Treścią inscenizacji jasełkowych była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Pokonuje zło, nienawiść, zazdrość, nie na darmo ma na imię Miłość. Zostaliśmy nią obdarzeni od Boga, to największy dar, jaki możemy przekazać bliźniemu. Towarzyszy nam ona każdego dnia, to ona pozwala nam przetrwać. Dlatego jest główną tematyką naszych jasełek, jawi się ona, jako wielka i niepokonana.

„Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym”

Jeszcze tylko parę prób i można śmiało zaczynać przedstawienie.

Publiczność już czeka.

Siostra pokrótce przybliża  tematykę jasełek.

Wspólne kolędowanie.

„Królowa na pole A4 anioł dobre ma maniery! ;)”

Podstępne diabełki jak zwykle coś knują.

Jedna mała partyjeczka o aniołków skrzydełeczka.

Anioły zwiastują dobrą nowinę – Boże Dziecię ma narodzić się na świecie. Diabełki bardzo chętnie ofiaruję swoją pomoc. Czy za tym czynem nie kryje się gdzieś ukryte zło?

Król z niedowierzaniem przyjmuje informacje o narodzinach Dzieciątka Bożego.

Żona ciągle narzeka na pusty skarbiec , brak pereł i złotych pierścieni. Król jest załamany.

Już nawet pasterze wiedzą o narodzinach Chrystusa.

Wyruszyli o świcie, Gwiazda wskazywała im drogę.

Trzej królowie upewnili króla, iż ma przyjść Ten, którzy będzie Panem Nieba i Ziemi.

Wszyscy zgodnie przybyli, aby złożyć hołd Najwyższemu.

Przygotowały:

Kruk Magdalena Misiewicz Maria