PODSUMOWANIE II KONKURSU WIEDZY EKONOMICZNEJ
DLA GIMNAZJALISTÓW

23 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku -Zdroju odbyło się uroczyste podsumowanie II Konkursu Wiedzy Ekonomicznej dla gimnazjalistów powiatu buskiego, kazimierskiego i pińczowskiego. Tematem przewodnim II edycji były finanse i bankowość.  Celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz jej praktyczne zastosowanie.

Uczniowie biorący udział w konkursie podczas  3- etapowych zmagań z problematyką z  zakresu finansów i bankowości wykazali się bardzo dużą  wiedzą z a także potrafili ją zastosować w praktyce,  min. obliczali   raty kredytu, opłacalność inwestycji, zdolność kredytową, zysk z inwestycji finansowych.

W konkursie wzięło udział 148 gimnazjalistów z 12 szkół powiatu buskiego, pińczowskiego i kazimierskiego.

W uroczystości uczestniczyli:
laureaci konkursu wraz opiekunami, przedstawiciele sponsorów: Pani Marzena Syczuk z Grupy Polskie Składy Budowlane SA, Pan Mariusz Owczarczyk - Dyrektor Banku Przemysłowo-Handlowego w Busku-Zdroju, Pan Grzegorz Pankowski -  Kancelaria Doradztwa Podatkowego, których serdecznie powitał Pan Dyrektor Andrzej Bilewski.

Nagrody otrzymali:
Pierwsze miejsce: Marcin TomalSamorządowe Gimnazjum im. Świętej Kingi w Nowym Korczynie - notebook
Drugie miejsce:   Ewa MierzwaSamorządowe Gimnazjum w Podgajach  - odtwarzacz MP4
Trzecie miejsce:   Joanna Kmieciak  – Samorządne Gimnazjum Nr 2 w Busku-Zdroju – odtwarzacz MP4
Nagroda  specjalna (dla gimnazjum, z którego w konkursie wzięło udział najwięcej uczniów): Samorządowe Gimnazjum Nr 2 w Zespole Placówek Oświatowych  Nr 1 w Busku- Zdroju – odtwarzacz DVD.

Wyróżnienia i nagrody specjalne – T-shirty  oraz notatniki i długopisy otrzymalili:
Samorządowe Gimnazjum Nr 2 z Buska-Zdroju:
Bartosz Rębak
 Kaja Sokołowska
Samorządowe Gimnazjum w Solcu Zdroju:
 Katarzyna Fortuna
Karol Chyb
Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Stopnicy:
Natalia Zych
Gimnazjum nr 2 w Ratajach Słupskich:
Jakub Kowalik
Samorządowe Gimnazjum im. Świętej Kingi w Nowym Korczynie:
Karol Dybała
Michał Tomal
Wiktor Zych
Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach :
Weronika Borowska
Mariola Wojciechowska

Po wręczeniu nagród, Dyrektor Andrzej Bilewski podziękował wszystkim opiekunom wyróżnionych szkół oraz sponsorom.

Dyrektor zachęcił uczniów gimnazjum do zgłębiania wiedzy z zakresu ekonomii, przedstawił korzyści jakie płyną z wyboru technikum ekonomicznego co potwierdzili zaproszeni goście, którzy w większości ukończyli technikum.

Przybyli goście obejrzeli również pracownie szkolne oraz pracę uczniów w firmie symulacyjnej.

W związku z dużym zainteresowaniem gimnazjów tą formą aktywności oraz bardzo dobrymi efektami, w przyszłym roku planowana jest III edycja konkursu.

GALERIA:

Opiekunowie konkursu: