ZJAZD ABSOLWENTÓW W OBIEKTYWIE

26-go maja 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie absolwentów dwóch klas Liceum Ekonomicznego z okazji 40-lecia matury. Przybyło 65 osób. Zostali również zaproszeni nauczyciele uczący w tych klasach. Wspomnieniom nie było końca.

Goście najpierw złożyli wizytę w swojej szkole, gdzie bardzo serdecznie zostali przywitani. Następnie uczestniczyli we Mszy św., którą odprawił uczący ich w tamtych latach ksiądz, odwiedzili groby zmarłych już nauczycieli i kolegów ze "szkolnej ławy", a potem kontynuowali swój zjazd w restauracji "Victoria".

W czasie spotkania z bardzo użyteczną inicjatywą wystąpiła wychowawczyni jednej z klas p. Alina Moćko, która do swoich wychowanków przybyła aż zza oceanu. Zaproponowała, aby zgromadzeni ufundowali stypendium dla jednej tegorocznej maturzystki "ekonomika" z wysokimi wynikami na świadectwie maturalnym, która zamierza podjąć naukę na wyższej uczelni. Jako pierwsza przeznaczyła pewną kwotę pieniędzy, a za jej przykładem podążyli inni. W ten oto sposób tegoroczna absolwentka ZSP nr 1 zostanie wsparta kwotą 1500 zł. na "dobry początek". Dziękujemy Pani Profesor i wszystkim darczyńcom za wspaniałą inicjatywę, życzliwość i otwarte serca.

Tylko ludzie Wielcy potrafią dzielić się z innymi!

Pan Dyrektor Andrzej Bilewski gratuluje przyznania stypendium naszej tegorocznej absolwentce

Powodzenia!

To był dzień... przybyli z różnych stron świata

40 lat temu zdawali maturę