WIECZÓR Z PIEŚNIĄ I POEZJĄ PATRIOTYCZNĄ

9 listopada 2012 r. w ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju odbyło się Spotkanie z Pieśnią i  Poezją Patriotyczną. Celem wieczornicy było uczczenie 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Co  roku  spotykamy  się  w   szkole  z  mieszkańcami  Buska,  aby  razem  przypominać   sobie  obrazy
z przeszłości i spiewać pieśni legionowe. W jednym kręgu spotykają się kombatanci, przedstawiciele lokalnych władz, mieszkańcy naszego miasta oraz uczniowie. Wszyscy razem jednoczą się i wspólnie tworzą ten patriotyczny spektakl. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „TO OJCZYZNA TWA…”

Słowa recytowanych utworów mówiły o pięknie i historii  naszej  „małej ojczyzny”. Treść wierszy, znane
 i bliskie melodie oraz wspaniałe zdjęcia z naszego miasta i okolic wzruszają każdego bez względu na wiek.

Cała uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pań:  A.Wójcikiewicz, W.Czupryny-Kopeć, M.Gajdy oraz E.Dytkowskiej. Zapraszamy na wspólne śpiewanie już za rok.

Wieczór zainaugurował                             Prowadzący spotkanie: A.Chłosta (2e), K.Bajor (2e),

Dyrektor ZSP Nr 1 A.Bilewski                              D.Durnaś (1B LO)

P.Sagan (IVg)  śpiewa "Rozkwitały pąki białych róż"          Na akordeonie akompaniował M.Jewiarz (IB LO)

ZAPROSZENI GOŚCIE