W dniu 03.12.2012r. naszą szkołę odwiedził pan Andrzej Osak ze Słupska. Pan Andrzej przyjechał do buska na kurację do sanatorium Oblęgorek. W czasie pobytu postanowil propagować na naszej ziemi jedną ze swoich ulubionych dyscyplin jaką jest „Ringo”. Osoba i historia naszego gościa jest bardzo ciekawa - jest on emerytowanym nauczycielem w-f w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz sędzią i instruktorem piłki nożnej, oraz piłki siatkowej. Największą swą aktywność wiąże jednak nieprzerwanie od 1976r z Ringo. W tym właśnie roku ukończył kurs organizatorów i sędziów ringo organizowanym przez TKKF. Przez lata doskonalił swoje umiejętności jako zawodnik i trener zdobywając mnóstwo medali w tej dziedzinie. Obecnie Pan Andrzej jest jednym z członków zarządu Polskiego Towarzystwa Ringo i Międzynarodowej Federacji Ringo. W ramach propagowania tej dyscypliny Pan Osak przeprowadził lekcję w klasach pierwszych. Pomimo znacznej liczby uczniów (trzy grupy dziewczyn i jedna chłopców) lekcja przebiegła perfekcyjnie, a sam prowadzący wykazał się dużym doświadczeniem metodycznym i pedagogicznym. Dyscyplina ringo okazała się świetną formą uzupełniającą dla naszych szkolnych sportowców, ponieważ uprawianie jej angażuje cały układ ruchu kształtując przy tym gibkość i motoryczność. Panu Andrzejowi życzymy dużo zdrowia, jeszcze więcej medali na turniejach oraz wytrwałości w rozsławianiu ringo.