„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał   na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło,                                        a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak

W niedzielę 13 stycznia 2013 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała             w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Honorowy patronat nad WOŚP w Busku-Zdroju sprawowali Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba i Burmistrz Miasta   i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora.

Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych               Nr 1 w Busku-Zdroju wspierali akcję Jerzego Owsiaka.

W tym roku 21 finał WOŚP przebiegał wzorowo. Samorząd uczniowski  wraz
z opiekunami – panią mgr Haliną Szczepanik-Woźniak oraz panią mgr Renatą Sowińską,
a także liczną grupą wolontariuszy z naszej szkoły, akcję dla WOŚP rozpoczął już kilka dni przed wielkim finałem. Młodzież wraz z opiekunami zorganizowała zbiórkę pieniędzy na terenie szkoły. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie wspierali  tę akcję. Młodzież z naszej szkoły ochoczo deklarowała się do pomocy w organizacji finału WOŚP

Oprócz kiermaszu z domowymi wypiekami, nasza szkoła przygotowała także krótki występ artystyczny, by choć w niewielkim stopniu wesprzeć tak szczytną akcję.

Część artystyczną poprowadziła Kamila Zabłotna (III ALO), która również uświetniła niedzielną imprezę perfekcyjnym wykonaniem piosenki z repertuaru Danuty Rinn pt. Gdzie Ci mężczyźni. Następnie zaprezentował się uroczy duet – Justyna Durnaś (II BLO) oraz Michał Jewiarz (I BLO)  – wykonali oni piękny utwór z repertuaru Piotra Rubika  Nie wstydź się mówić, że kochasz. Część artystyczną zakończył występ znakomitej grupy tanecznej w składzie: Małgorzata Gunia, Agnieszka Zębala, Małgorzata Narwojsz i Agata Mazur (II ALO). Dziewczęta wzbudziły niezwykłe emocje zapierającym dech w piersiach wykonaniem kankana.

Oczywiście tego dnia nie zabrakło również Pana Dyrektora Andrzeja Bilewskiego

Nasi uczniowie zachęcali do zakupu pysznych wypieków domowej roboty i tym samym do wsparcia 21 Finału WOŚP

Całą akcją ZSP Nr 1 dla WOŚP dowodziły mgr Halina Szczepanik-Woźniak  i mgr Renata Sowińska, którym podczas niedzielnego finału pomagała także mgr Izabela Kasperek

Część artystyczną przygotowaną przez naszą szkołę, prowadziła Kamila Zabłotna. Nasze dziewczęta zachwyciły nietuzinkowym wykonaniem kankana.

Dzielna ekipa z kl. I CLO  (Karolina Ścibiło, Marta Pisarczyk, Piotr Skiba, Patryk Jędrzejczyk) kwestowała nie tylko w BSCK, wyruszyła także do buskich sanatoriów

Wypieki z naszego stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem

Jak widać wszystkim dopisywał humor

Podczas tego finału była z nami także Pani Dyrektor Anna Gradzik, która zawsze ochoczo wspiera takie akcje i pilnuje, by wszystko było „dopięte na ostatni guzik”

Wszystkie zebrane przez ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju podczas tegorocznej akcji WOŚP pieniądze, zostały przekazane na pomoc dla tych, dla których w tym roku grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czyli dla najmłodszych i najstarszych obywateli.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w tegorocznej akcji na rzecz WOŚP.