WENECKA  STUDNIÓWKA  w ZSP Nr1                    w Busku-Zdroju

Bo coś w szaleństwach jest z młodości,

śród lotu, wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości

I rozumniejsze od rozumu.

Poloneza czas zacząć - w ten tradycyjny sposób 2 lutego 2013 o godz. 20.00 rozpoczęła się studniówka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju. Tym samym zakończył się tegoroczny sezon studniówkowy    w powiecie buskim.

Uczniowie, którzy w tym roku pisać będą egzamin dojrzałości, bawili się w Hali Powiatowego Ośrodka Sportowego w Busku-Zdroju, która tego wieczoru miała wprowadzić uczestników balu w klimat najsłynniejszego w Europie weneckiego karnawału. Tak jak    w czasie karnawału Wenecja zmienia się nie do poznania, tak też nie do poznania zmieniła się na ten wieczór buska hala sportowa. Podczas tegorocznego balu studniówkowego bawiło się ponad 150 przyszłych maturzystów z naszej szkoły wraz z osobami towarzyszącymi, Dyrekcją Szkoły, wychowawcami (kl. III A LO – Pan Mariusz Żabiński, kl. III B LO – Pani Ewa Kozłowska, kl. III C LO – Pani Maria Drożdżowska, kl. IV TE – Pan Krzysztof Kabata, kl. IV TG – Pani Elżbieta Malec, kl. IV TH – Pani Renata Sowińska), przedstawicielami Grona Pedagogicznego oraz zaproszonymi gośćmi – na czele z  Panią Wojewodą Bożentyną Pałką-Korubą, Starostą buskim Jerzym Kolarzem oraz przewodniczącą Rady Rodziców Panią Renatą Trzeszkowską. Atmosfera balu okazała się bardzo przyjazna nie tylko dla uczniów,   ale też dla rodziców, którzy tłumnie przybyli, aby podziwiać poloneza w wykonaniu swoich dzieci.

W podniosłą atmosferę tego wyjątkowego wieczoru wprowadził wszystkich Pan Dyrektor Andrzej Bilewski, który uroczyście otworzył Studniówkę 2013 w ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju życząc tegorocznym maturzystom szampańskiej zabawy i pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych. Na ręce przedstawicieli klas ofiarował zaś małe sówki – jako symbol mądrości.

Nie zabrakło również tradycyjnego poloneza, do którego niezwykłą choreografię przygotowała Pani Ewa Dytkowska, a którego w pierwszej  parze poprowadzili Pani Wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba wraz z Dyrektorem Szkoły Panem Andrzejem Bilewskim.

W tym roku tradycyjną Galę Oskarową zastąpił krótki program artystyczny (przygotowany przez panie: K. Majcher i I. Kasperek), w którym poszczególne klasy prezentowały się  w zawodach zgodnych z ich kierunkiem kształcenia. Ów krótki występ wzbudził wiele emocji nie tylko wśród uczniów, ale także  wśród nauczycieli, którzy z uśmiechem na twarzy  i błyskiem w oku spoglądali m. in. na parodię zawodu nauczyciela.

Podczas części oficjalnej głos zabrali także: Pan Starosta Jerzy Kolarz, ofiarował    on tegorocznym maturzystom symboliczne słoniki, mające zapewnić szczęście w czasie  egzaminów maturalnych oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, a w tym roku także Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego, Pani Renata Trzeszkowska.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę, która trwała do białego rana, bo jak powiedział Kohelet:

Wszystko ma swój czas

I każde dzieło ma swój czas pod niebem.

Jest czas śmiechu (...) i czas tańca...

Poloneza poprowadził Dyrektor Szkoły Andrzej Bilewski z Panią Wojewodą Bożentyną Pałką-Korubą

Przepięknie odtańczony polonez, do którego choreografię           Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Renata

przygotowała Pani Ewa Dytkowska – nauczyciel wychowania     Trzeszkowska życzyła wszystkim obecnym

fizycznego w ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju                                         wspaniałej  zabawy, a  maturzystom –

pomyślnie  zdanych    egzaminów.

Tegoroczną galę studniówkowa poprowadzili: Kamila Zabłotna (kl. III A LO) oraz Bartek Fijałkowski (kl. IV TH).     Kamila zaprezentowała się także w krótkiej scence i jako przyszła gwiazda estrady zaśpiewała piosenkę Cykady na Cykladach z repertuaru grupy Maanam.

Patrycja Sagan (kl. IV TG) wszystkich zgromadzonych „powaliła na kolana” odważnym ale przede wszystkim fenomenalnym wykonaniem piosenki z repertuaru Dody - dedykowanej nauczycielom

KLASY MATURALNE W KRÓTKICH HUMORYSTYCZNYCH SCENKACH PREZENTOWAŁY SIĘ W ZAWODACH ZGODNYCH Z KIERUNKIEM KSZTAŁCENIA – prowadzącym był Daniel Kmieciak z kl. IV TE

Sylwester Panek (kl. IV TE) w roli „rasowego” ekonomisty    Dorota Tkacz (kl. IV TG) starała się zamienić

niezdrową żywność w same witaminki