AKCJA
„Młoda krew ratuje życie”
2013

W piątek 15 marca 2013r w naszej szkole odbyła się akcja pobierania krwi pod ogólnopolskim hasłem
„ Młoda krew ratuje życie”. Po raz kolejny odwiedziła nas ekipa z RCKiK w Kielcach, która w sprawny sposób pod okiem p. M. Piwońskiej i pani pielęgniarki E. Bożek pobierała od naszych uczniów krew.
         W tym roku krew oddało 24 pełnoletnich uczniów z klas: 3A, 3B, 3C, LO oraz 3e, 3h, 4e i 4g Technikum. W sumie zebraliśmy 10,8 litra tego bezcennego daru.
       Wszystkim honorowym krwiodawcom gratulujemy odwagi i pragniemy podziękować za dar serca.
   Pragniemy podziękować również wszystkim chętnym uczniom, którzy nie mogli oddać krwi ze względów zdrowotnych(było ich ponad 40 osób)

Dyrekcja propaguje postawę bezinteresownego niesienia pomocy potrzebującym. Wszyscy krwiodawcy otrzymali pochwały Dyrektora Szkoły.

Fotoreportaż z akcji

Opiekunki SKPCK