OLIMPIADA HISTORYCZNA XL – ETAP SZKOLNY

W tegorocznych eliminacjach Olimpiady Historycznej odbywającej się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 wzięło udział 17 uczestników, zarówno z III Liceum Ogólnokształcącego jak również z Technikum Nr 1. Zdecydowana większość uczniów biorących udział w olimpiadzie wybrała starożytność i średniowiecze, chociaż niektórzy zdający wybrali historię XX wieku, a jeden zdający wybrał historię parlamentaryzmu w Polsce.
Lista uczniów którzy zakwalifikowali się do II etapu olimpiady szkolnej; czyli pisania pracy badawczej z wybranych przez siebie tematów to: Karolina Bernat, Szafranek Rafał, Justyna Jędrszczyk, Mikołaj Grabowski, Maria Gruchała, Patryk Płatek, Mateusz Sekuła, Lucjan Durnaś, Hubert Prokop i Piotr Olszowy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszej Olimpiady Historycznej i życzymy sukcesów przy pisaniu prac badawczych w drugiej części Olimpiady Historycznej.

Opiekun Szkolnego Koła Historycznego: Mariusz Żabiński