,, Sztuka tkwi nie tylko w posiadaniu wiedzy o czymś,

ale także w przekazywaniu jej’’.

Cyceron

W dniu 15 października 2013roku w ZSP Nr 1 w Busku – Zdroju odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Był  to wyjątkowy dzień, w którym, w sposób szczególny, uczniowie naszej szkoły okazali wdzięczność Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Obsługi i Administracji za to wszystko, co jest jeszcze tajemnicą i za to, co dzięki pedagogom zdołali już odkryć i poznać. Wyrazem wdzięczności dla Kochanych Nauczycieli był program artystyczny przygotowany przez młodzież pod kierunkiem Pani Katarzyny Majcher, ukazujący w humorystyczny sposób kadr z życia ucznia oraz scenkę przedstawiającą nowatorski sposób prowadzenia zajęć przez Grono Pedagogiczne Szkoły. Ponadto uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu ,, Kapela Podwórkowa’’ pod sterami Pana prof. Andrzeja Żądło.

Uczniowie życzyli nauczycielom zadowolenia z trudnej i odpowiedzialnej pracy. Podziękowali również wszystkim pedagogom, którzy większą część swojego życia poświęcili uczniom, a teraz są już na zasłużonym odpoczynku.

Swoją obecnością i przemówieniem uświetnił ten dzień Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz. Z jego rąk nagrody otrzymały Pani Dyrektor Szkoły Anna Gradzik oraz Pani Aneta Wójcikiewicz – nauczycielka języka polskiego. W czasie uroczystości Pan Dyrektor wręczył wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody.

Kolejnym akcentem podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej było uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz mianowanie nauczycieli na wychowawców nowych adeptów naszej Szkoły. Za przygotowanie tej części akademii podziękowania kierujemy do Pana prof. Roberta Jaskulskiego.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, po zakończonej uroczystości, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami,  posadzili drzewka.

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĄŁ DYREKTOR A.BILEWSKI

Starosta buski J.Kolarz wręczył Nagrody Starosty Paniom: A.Gradzik i A.Wójcikiewicz

Głos zabrały także: przewodnicząca Rady Rodziców i emerytowana v-ce dyrektor Szkoły Z.Gryc

Uczniowie przekazali podziękowania dla całego Grona Pedagogicznego ZSP na ręce Dyrektora