Wizytacja biskupia w ZSP Nr 1

W dniu 17 października 2013 r. w naszej szkole mieliśmy okazję spotkać się z niecodziennym gościem. Z racji wizytacji kanonicznej jaka ma miejsce w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP Ksiądz Biskup Marian Florczyk odwiedził znajdujące się na jej terenie szkoły.

Tak szacownego gościa przywitał Dyrektor ZSP A.Bilewski       Na sali gimnastycznej Ksiądz Biskup witał się

i Mikołaj Kopernik z asystentkami                                                  z pracownikami szkoły i młodzieżą

Na szlaku buskich placówek edukacyjnych Księdzu Biskupowi towarzyszył jego sekretarz i Ksiądz Proboszcz Tadeusz Szlachta.

W imieniu młodzieży Księdza Biskupa witali Katarzyna Kern i Piotr Syrkiewicz (3 A LO)

Ksiądz Biskup dostrzegając licznie zebranych uczniów skierował do nich pełne humoru słowa. Gratulował dobrej decyzji odnośnie wyboru kierunku edukacji i wskazywał na praktyczne atuty każdego z zawodów nauczanych w naszej szkole.

W doskonały nastrój wprowadziła odwiedzających nas gości piosenka pt. „Kopernikana” żywiołowo wykonana przez duet Justyna Durnaś 3B LO i Katarzyna Kern 3 A LO. Znakomity akompaniament zapewniła nasza szkolna kapela w składzie: Arkadiusz Domagała 3 B LO, Michał Jewiarz, Konrad Kwiecień i Patryk Wójcik- 2 B LO. Pełniejsze brzmienie wszystkich utworów zawdzięczamy: Agacie Krzan, Karolinie Borto, Karolinie Kraj, Marioli Wojciechowskiej, Aleksandrze Moskal i Klaudii Radej z klasy 2 B LO.

W progi naszej szkoły wprowadził Księdza Biskupa sam Mistrz Kopernik, którego zagrał Hubert Prokop z klasy 1 A LO.

Niebywałym artystą, raz matematykiem a raz humanistą, ekonomistą, kucharzem i hotelarzem w jednym wcieleniu okazał się Adrian Sanecki z klasy 1 A LO.

Po zakończeniu części artystycznej  opracowanej pod kierunkiem Pani prof. Justyny Szumilas, Pani prof. Izabeli Kasperek i s. Heleny, Ksiądz Biskup udał się na zwiedzanie najbardziej atrakcyjnych miejsc w naszej szkole. Przewodnikiem po galerii rzeźb orłów polskich był Pan prof. Mariusz Żabiński.

Goście mogli również zapoznać się z mieszczącą się w sali katechetycznej kolekcją rzeźb poświęconych martyrologium narodu polskiego na wschodzie.

Ksiądz Biskup spotkał się następnie z nauczycielami i pracownikami obsługi. W skierowanych do nich słowach życzył im, aby nigdy nie zabrakło sił i zapału do pracy wychowawczej z młodzieżą.