Warsztaty Profilaktyczne

Żyć zdrowo i bezpiecznie. Mieć marzenia, pasje i śmiało je realizować to przesłania trzech warsztatów profilaktycznych, w których uczestniczyła młodzież naszej szkoły w październiku.

„Kim jestem i dokąd dążę”.

W trakcie warsztatów, które prowadziła pani psycholog Anna Rogowska – Niekowal, uczniowie z klas IIg i IIh mieli okazję zaplanować swoją przyszłość i poznać pierwsze kroki do osiągnięcia sukcesu.

W Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyły się warsztaty profilaktyczne p.n. "Bezpieczne spotkania z żywą muzyką – bez używek". Warsztaty prowadził lider zespołu „Na Ostatnią Chwilę” Andrzej Piasecki. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas: IIIaLO, IIIbLO oraz IIaLO. Realizator programu omówił zagrożenia jakie niesie dla zdrowia fizycznego i psychicznego nadużywanie alkoholu, branie narkotyków i dopalaczy. Młodym widzom najbardziej podobał się pokaz „alko gogli” profilaktycznych z ćwiczeniami psychomotorycznymi oraz pokaz samochodowych torów przeszkód bez i  z zastosowaniem „alko gogli”.

Ofertę zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień wzbogacił warsztat „Niebezpieczny związek”, w którym uczestniczyli w dwóch turach uczniowie klas: IIIe, IIIg, IVh, IIIa, IIIb, IVe. Zajęcia przeprowadzili znani profilaktycy, autorzy programów profilaktycznych pani Maria Kruk i pan Wojciech Słonina z Wieliczki. Warsztaty z programu „NOP-NOP” zostały bardzo dobrze przyjęte przez młodzież. Przyczyniły się do poszerzenia wiedzy na temat substancji psychoaktywnych oraz wzbudziły refleksje na temat odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

pedagog szkolny Anna Jaskulska