XXXVIII OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

W dniu 25.10.2013 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowanej przez Komitet Okręgowy OWiUR  przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

W eliminacjach, w bloku tematycznym: żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, uczestniczyło 45 uczniów klasy II i III technikum żywienia.
W etapie pisemnym Olimpiady każdy uczestnik odpowiada na 60 pytań testowych, w tym 45 pytań specjalistycznych oraz 15 z ekonomii i organizacji dotyczących danego bloku tematycznego, zaś w części praktycznej eliminacji otrzymuje 3 zadania charakterystyczne dla tego bloku. Uczniowie winni wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu szkoły średniej ale także poszerzonymi o nowości w danej dziedzinie,  publikowane w czasopismach branżowych.

W eliminacjach szkolnych Olimpiady najwyższe wyniki uzyskały i zakwalifikowały się do etapu okręgowego uczennice III klasy technikum żywienia:

Marta Sanecka i Klaudia Dusza;

Gratulujemy :)

Etap okręgowy odbędzie się w dniach  25-26.04.2014 r.  się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu.
Tegoroczne centralne eliminacje będą zorganizowane na terenie okręgu  krakowskiego w dniach 06-07 czerwca 2014 roku w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej.

M.Z-G