Spotkanie z p. Henrykiem Pawelcem

Pan major Henryk Pawelec ps. „Andrzej” 10 grudnia 2013 roku spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju. Został zaproszony przez Szkolne Koło Historyczne działające w Naszej Szkole, spotkanie to miało wymiar szczególny, bo oprócz możliwości wysłuchania wspomnień Pana majora Henryka Pawelca, członkowie szkolnego Koła Historycznego przygotowali prezentację multimedialną, będącą formą biografii majora Henryka Pawelca i jego działalności emigracyjnej w latach 1946 - 1992. Uczestnicy spotkania mogli też zapoznać się z częścią twórczości literackiej majora Henryka Pawelca w postaci jego dwóch książek: „Życie, śmierć, życie” oraz „Na rozkaz serca”. Zapraszamy wszystkich na krótki reportaż z tego spotkania.

Mariusz Żabiński