Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Drużyn PCK (29.01.2014)

W mistrzostwach wzięło udział 14 uczennic z klas pierwszych (IA, IB, IH, IE), podzielonych na drużyny 4-5 osobowe. Uczestniczki miały za zadanie udzielić pierwszej pomocy „pozorantkom” znajdującym się w „ognisku urazowym”. Punktowana była prawidłowość wykonania czynności ratunkowych a także sposób dowodzenia drużyną i wezwanie pomocy medycznej. Nad przebiegiem zawodów czuwało dwoje nauczycieli – mgr Robert  Jaskulski(sędzia i instruktor pierwszej pomocy PCK) a także mgr Małgorzata Piwońska (opiekunka szkolnego koła PCK). Szkolne mistrzostwa stanowiły także część praktyczną egzaminu kończącego kurs podstawowy pierwszej pomocy PCK, który, jak co roku, został zorganizowany w ZSP nr 1. Wszystkie uczennice zdały egzamin i mogą ubiegać się o uzyskanie świadectwa z certyfikatem Unii Europejskiej.

Wyniki końcowe mistrzostw:

1 .Miejsce – drużyna w składzie:

- Malwina Śliwa – klasa IE (kapitan)

- Kinga Wójcik – klasa IA

- Agnieszka Ptak – klasa IA

- Karolina Bernat – klasa IA

Ilość punktów zdobytych przez drużynę – 47/50

2. Miejsce – drużyna w składzie:

- Katarzyna Opozda – klasa  IB (kapitan)

- Justyna Nowak – klasa IE

- Aleksandra Banasik – Klasa IH

- Dominika Kornaś – klasa IB

- Karolina Soja – klasa IB

Ilość punktów zdobytych przez drużynę – 41/50

3. Miejsce – drużyna w składzie:

- Aleksandra Coś – klasa IA (kapitan)

- Małgorzata Szumilas – klasa IE

- Klaudia Białoń – klasa IH

- Anna Kordys – klasa IH

- Barbara Orłowska – klasa IH

Ilość punktów zdobytych przez drużynę – 36/50

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali drobne upominki ufundowane przez dyrektora szkoły. Zwycięska drużyna uzyskała prawo wzięcia udziału w kolejnych etapach Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Uroczyste otwarcie Mistrzostw przez dyrektora szkoły Pana Andrzeja Bilewskiego

Galeria zdjęć -->