Olimpaiada Teologii Katolickiej

Zgodnie z tradycją lat poprzednich również w tym roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju mieli szansę wypróbować swoje możliwości zmagając się z zagadnieniami dotyczącymi przykładów męczeństwa w XX w. Tegoroczna edycja olimpiady wymagała od uczestników znajomości tekstów biblijnych, nauczania Kościoła zawartego w dokumentach soborowych, papieskich oraz treści zawartych w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Największa jednak część literatury obejmowała opracowania historyczne i teologiczne pozwalające poznać bliżej takie postacie jak bł. ks. Jerzy Popiełuszko czy bł. ks. bp Michał Kozal. Naszą szkołę w etapie diecezjalnym, który odbył się 7 marca 2014 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach, reprezentowała uczennica klasy 1 A LO - Agnieszka Ptak. Poświęcony na przygotowania czas zaowocował zakwalifikowaniem się do grona czterdziestu najlepszych teologów w naszej diecezji.