Pielgrzymka maturzystów  do Częstochowy

W słoneczny wtorek, 18.03.2014 roku, uczniowie klas maturalnych z wychowawcami i opiekunami (s. Helena i ks. Piotr Rojewski) udali się na Jasną Górę, aby w tym historycznym miejscu prosić Maryję o potrzebne łaski na czas zbliżających się egzaminów. Powitani serdecznie przez ojców paulinów uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem księdza biskupa Kazimierza Gurdy. W trakcie Drogi krzyżowej wiodącej po wałach jasnogórskich pochylaliśmy się nad tajemnicami Męki Pańskiej. Uczniowie naszej szkoły nieśli krzyż, stanowiący pamiątkę spotkań Jana  Pawła II z ludźmi młodymi. Po krótkiej adoracji przed cudownym obrazem i błogosławieństwie biskupim udaliśmy się w powrotną drogę do Buska -  Zdroju. W imieniu organizatorów dziękujemy pani Agnieszce Baładze, pani Wiolettcie Czuprynie - Kopeć, pani Monice Wesołowskiej i pani Izabelli Zarębie za pomoc w przeprowadzeniu tej pielgrzymki. Naszym maturzystom życzymy zaś błogosławieństwa Bożego podczas majowych egzaminów.

W naszej wspólnej modlitwie uczestniczyła wraz z nami

pani Małgorzata Muzoł - kurator oświaty woj. świętokrzyskiego.

opr. s. Helena  M. Chudyba