ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

2 czerwca 2014 roku w ramach Dni Patrona Szkoły biblioteka szkolna obchodziła swoje święto. Głównym punktem programu obchodów było

bicie rekordu odwiedzin w bibliotece.

Uczniowie mogli w tym dniu, jak co dzień, skorzystać z możliwości wypożyczenia lub zwrotu książki, pracy na stanowisku komputerowym oraz obejrzenia wystawy książek poświęconych patronowi szkoły Mikołajowi Kopernikowi. Ubiegłoroczny rekord został pobity.
Bibliotekę odwiedziło 165 uczniów.

Tego samego dnia, godzinie 10 00

w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się
spotkanie autorskie
z debiutującą pisarką, pracownikiem sekretariatu szkoły,

panią Jolantą Wesołowską,

Na spotkanie zaprosiła biblioteka szkolna, która od lat promuje ludzi ciekawych, ludzi z pasją.
Dotychczas byli to uczniowie prezentujacy swoje talenty. Tym razem wybraliśmy panią, którą wszyscy znamy, bo stykamy się z nią na co dzień załatwiając różne sprawy w szkolnym sekretariacie.
Pani Jolanta Wesołowska ciekawie opowiadała o swoich próbach pisarskich,
o procesie wydawniczym swojej pierwszej książki "Piaski miłości", zachęcała młodych ludzi do pisania.
Spotkanie urozmaiciły konkursy z nagrodami, nastrojowe piosenki w wykonaniu Filipa oraz "Poradnik dla początkującego pisarza", który zaprezentował Adrian.