Uczniowie naszej szkoły ponownie wzięli udział w akcji Młoda Krew Ratuje Życie 30.05.14r. Tym razem miejscem akcji nie była nasza szkoła lecz udaliśmy się przed szpital powiatowy. Raz w miesiącu przyjeżdza tam ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc autokarem z napisem Mobilny Punkt Poboru Krwi przystosowanym do wyjazdów terenowych. Ośmioro naszych uczniów pozytywnie przeszło badania lekarskie i oddało krew potrzebującym. Siedmioro z nich zrobiło to po raz pierwszy deklarując, że to dopiero początek ich przygody z dobroczynnością. Standardowo pobiera się 450 ml krwi  od dawcy, a więc wspólnie nasza młodzież oddała jej 3.6l. Gratulujemy krwiodawcom i zachęcamy wszystkich pełnoletnich uczniów do honorowego oddawania krwi, której w okresie wakacyjnym szczególnie brakuje.

Zobaczcie fotorelację:

W oczekiwaniu na pobieranie krwi.

Marcin Styrcz, klasa 3e

Kinga Warias, klasa 2w

Ola Moskal, klasa 2B LO

Mariola Wojciechowska, klasa 2B LO

Paulina Połonowska, klasa 2g

Piotr Sasak, klasa 2B LO

Grzegorz Golonka, klasa 2e

Adrian Rynka, klasa 2e

Pod fachową opieką doktora Brudka.

Zebrana krew, która trafi do potrzebujących w świętokrzyskich szpitalach.

Małgorzata Piwońska

Szkolne Koło PCK