Dnia 13 czerwca 2014roku odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Dyrektor szkoły, Pan Andrzej Bilewski, po oficjalnym otwarciu uroczystości wręczył najlepszym uczennicom świadectwa z wyróżnieniem a rodzicom listy gratulacyjne.

Nagrodę za wybitne osiągnięcia wręczył Starosta, Pan Jerzy Kolarz

Abiturienci podziękowali Dyrekcji szkoły, Gronu Pedagogicznemu, Wychowawcy – Pani Mirosławie Gajdzie za poświęcony czas, wspaniałe chwile i niezwykłe przeżycia w szkole  ,,Kopernikowskiej''. Szczególne podziękowania młodzież złożyła rodzicom, za ich bezgraniczną miłość, przyjaźń i zrozumienie.

Abiturientów pożegnali przedstawiciele klas młodszych, życząc im, aby nigdy nie utracili optymizmu, wiary i nadziei. Na pamiątkę tych kilku minionych lat wręczyli klasie III symboliczne upominki.

Zgodnie ze słowami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego: ,,Chciałbym wszystkie te chwile/ Ocalić od zapomnienia...'' młodzież kończąca szkołę zabrała nas w niezwykła podróż pełną wspomnień z przeżytych w szkole wspólnych dni.

Uroczystą akademię uświetnił występ wokalny w wykonaniu Agaty Krzan oraz szkolnego zespołu.