Kolejny dzień zamyka bramy i słońce w głębi mórz się skryło

To jest czas przeszły, dokonany To już historia – to już było.

Niczego zmienić w tym nie mogę, lecz przez zakręty

życia mego  mogę wyruszyć w dalszą drogę.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
W dniu 27 czerwca 2014 r. odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2013/2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Pani Renata Krzemień, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Zdzisława Szumera oraz rodzice uczniów.

W tym roku w atmosferę uroczystości piosenką I Love Rock 'n' Roll wprowadził  nas szkolny zespół muzyczny (Aleksandra Socha – wokal, Michał Jewiarz, Konrad Kwiecień, Patryk Wójcik, mgr Michał Siekierski).

Apel poprowadzili – doświadczony już w roli konferansjera – Dawid Durnaś z kl. II BLO oraz debiutująca w roli prowadzącej Martyna Farmas z kl. I TG. Młodzież powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły oraz uczniów. Dalszą część uroczystości poprowadził Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski.

Po przemówieniach nastąpił moment wręczenia nagród uczniom za najwyższą średnią ocen w szkole i klasie, za wysoką frekwencję, osiągnięcia sportowe oraz za aktywny udział w życiu szkoły i internatu.

Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskali następujący uczniowie: Marcin Styrcz (5.64) kl. III TE i Patrycja Antos (5.63) kl. II CLO i Ci uczniowie zostali wytypowani do Stypendium Prezesa Rady Ministrów, do Stypendium Starosty wytypowano z kolei dwie uczennice: Martę Sanecką z kl. III TG oraz Dominikę Kornaś z kl. I BLO.

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.

Wyróżniona została grupa wolontariuszek.

Mistrzynie Szkoły w piłkę siatkową - klasa Ih.                    Mistrzowie Szkoły w piłkę nożną - klasa IIC

Dyrektor wyróżnił także członków Klubu Fascynacji Kulinarnych

Po części oficjalnej Samorząd Uczniowski pod batutą Pani Renaty Sowińskiej i Pani Izabeli Kasperek w podziękowaniu dla Dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, przygotował kwiaty i krótki występ artystyczny. Daniel Pyrz (kl. I CLO) i Filip Wieczorek (kl. I TG) - w imieniu uczniów -  dziękując Dyrekcji i nauczycielom za trud wychowania i nauczania, zaś rodzicom za opiekę i wsparcie – wykonali specjalnie dla nich utwór „Skrzydlate ręce”.
    Na koniec Dawid i Martyna życzyli pracownikom szkoły, rodzicom i swoim kolegom słonecznych, niezapomnianych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. W rytm wakacyjny wprowadził nas przebój „Copernikana” w wykonaniu Filipa i Daniela, którym towarzyszył szkolny zespół muzyczny. Na zakończenie zatańczyły Karolina Wojciechowska, Marzena Gozdek i Ola Socha.