Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe jest formą oceny poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z zakresu danego zawodu, ustalonych w standardach wymagań będących podstawą przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Reforma szkolnictwa zawodowego zmieniła sposób uzyskiwania tytułu technika. Aby uzyskać tytuł technika uczeń, każdego z nauczanych w naszym technikum kierunku, musi zdać dwa egzaminy potwierdzając nabycie odpowiednich umiejętności. Po raz pierwszy egzaminy zdawali uczniowie klas drugich.

Uczniowie kierunku: żywienia i usług gastronomicznych zdawali egzamin w sali gastronomicznej wykonując zadanie praktyczne.

Obiektywnie oceniając z tą częścią  poradzili sobie znakomicie, ale o wyniku egzaminu decyduje zaliczona również część pisemna (należy uzyskać 50%).

Dla kierunku: ekonomista naturalnym wyposażeniem stanowiska egzaminacyjnego jest komputer.

Umiejętnościami posługiwania się programami księgowymi wykazywali się uczniowie klasy drugiej - ekonomicznej.

Zadanie praktyczne dla hotelarzy to wykonanie projektu sprawdzającego umiejętności z zakresu obsługi gości w recepcji.

Wszystkim życzymy powodzenia. Wyniki egzaminów już wkrótce.