Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

 Rok szkolny 2014/2015

Tygodnik Ponidzia, 9 czerwca 2015

Echo Dnia, 29 maja 2015

 

Tygodnik Ponidzia, 26 maja 2015

Echo Dnia, 16 maja 2015

Echo Dnia, 8 maja 2015

Tygodnik Ponidzia, 5 maja 2015

Tygodnik Ponidzia, 28 kwietnia 2015

Echo Dnia, 14 kwietnia 2015 

Echo Dnia, 24 kwietnia 2015

Echo Dnia, 17 kwietnia 2015 

Echo Dnia 17.04.2015 r.

 

Echo Dnia, 17  kwietnia 2015

Tygodnik Ponidzia 14.04- 20.04 2015

Echo Dnia, 11 kwietnia 2015

Echo Dnia, 27 marca 2015

Echo Dnia, 26 marca 2015

Echo Dnia, 24 marca 2015

 

 
Wiosnę mamy bardzo... odlotową. Buski "ekonomik" wybrał królową piękności i budzi "mickiewkę"
 
Dodano: www.echodnia.eu, 23 marca 2015, 12:35 Autor: ALI
 
Ma 17 lat, długie blond włosy i zielone oczy, uwielbia piłkę nożną, słucha rocka, programuje komputery i nosi dźwięczną ksywkę "Odlot" - tak jest Dorota Muzyk, wybrana w poniedziałek Miss Wiosny 2015 w buskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1. Popularny "ekonomik" budzi też wiosennie główny deptak kurortu - aleję Mickiewicza.
 
 
Wybory Miss Wiosny w buskim "ekonomiku" mają bogatą tradycję; organizowane są już od blisko 10 lat. Teraz w konkursowe szranki stanęło dziewięć nastolatek - uczennice klas pierwszej i drugiej. Dziewczęta w efektownych, kolorowych strojach musiały wykazać się na różne sposoby. W programie imprezy były między innymi: autoprezentacja, scenki rodzajowe, test wiedzy i umiejętności, pokaz w stylu "mam talent!". Zabawa była super!

Jury, w którym zasiedli dyrektor szkoły Andrzej Bilewski i Miss Wiosny 2014 Agnieszka Parka, miało trudny orzech do zgryzienia przy podziale nagród. Po burzliwej naradzie, ale... jednogłośnie tytuł Miss Wiosny 2015 przyznało Dorocie Muzyk.

Urodziwa blondynka chodzi do klasy I BLO, ma 17 lat, zielone oczy, jest zodiakalnym Wodnikiem. Uwielbia sport, a szczególnie piłkę nożną (kocha Leo Messiego!), pasjonuje się programowaniem komputerów, lubi pomagać innym. I nosi rewelacyjną ksywkę - "Odlot".
- Właśnie tym Dorota nas urzekła. Jest nie tylko piękną dziewczyną - także świetnie się bawiła podczas konkursu, pokazała swój talent. I muszę przyznać, że... zauroczyła jury swoim kocim spojrzeniem - przyznaje z uśmiechem Agnieszka Parka, która przekazała nowej "missce" wiosenną koronę - śliczny, złocisty wianek.

Zaraz po konkursie piękności ruszyło wielkie "budzenie mickiewki". Druga w historii impreza plenerowa, organizowana przez "ekonomik" na powitanie wiosny. Buskie korso - aleja Mickiewicza lśni w promieniach słońca, kołysząc się w rytmach tańca i piosenki.

Furorę robią wielkie ryczące motory, którymi "misski" odjechały do Centrum Kultury. Tam, w rejonie sceny letniej, odbywają się pokazy, prezentacje. Na smakoszy czekają pyszne kiełbaski z grilla. Jest głośno, radośnie i kolorowo. Buskie "budzenie mickiewki" potrwa co najmniej do godzin obiadowych.

 

Echo Dnia,13 marca 2015

Echo Dnia, 10 marca 2015

Tygodnik Ponidzia 10.03-16.03.2015

 

Echo Dnia, 20 lutego 2015

Echo Dnia, 6 lutego 2015

 

Echo Dnia, 2 lutego 2015

Tygodnik Ponidzia, 3 lutego 2015

 

źródło: http://busko.net.pl 

Studniówka 2015: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju
 
145 uczniów buskiego 'ekonomika' z trzecich klas liceum - III a wychowawca Aneta Wójcikiewicz, III b wychowawca Katarzyna Majcher, III c wychowawca Agnieszka Kaczmarek oraz IV klas technikum - IV g wychowawca Małgorzata Zdanowska-Gacek, IV h wychowawca Barbara Cieplińska, IV e wychowawca Monika Lubańska, bawiło się na studniówce 31 stycznia 2015 r.
Studniówkowy bal w stylu wiedeńskim rozpoczął staropolski taniec - polonez, który w pierwszej parze poprowadzili dyrektor szkoły Andrzej Bilewski, wraz z wojewodą świętokrzyskim Bożentyną Pałką-Korubą, następnie wychowawcy klas maturalnych, nauczyciele i maturzyści. Polonez na 28 par, przygotowany pod kierunkiem Ewy Dytkowskiej, został nagrodzony gromkimi brawami.
ekonomik09.jpg
Kiedy rozglądam się po tak pięknej sali, pełnej blasku i elegancji, kiedy widzę uczniów, którzy przemienili się w piękne damy i przystojnych dżentelmenów, którzy wspaniale wykonali tradycyjny Polonez, odczuwam atmosferę iście Wiedeńską - mówił dyrektor szkoły Andrzej Bilewski.
Dyrektor buskiego "ekonomika" złożył życzenia maturzystom, po czym na ręce przedstawicieli klas wręczył symboliczne "lajki szczęścia".
ekonomik026.jpg
Głos zabrali również - Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, Starosta buski Jerzy Kolarz, Przewodniczący Rady Powiatu w Busku-Zdroju Andrzej Gądek, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Renata Krzemień oraz Beata Pabis - Przewodniczący Komitetu Studniówkowego, którzy złożyli życzenia tegorocznym maturzystom.
Uczniowie "ekonomika" - Michał Jewiarz, Agata Krzan, Aleksandra Paradziej i Kondar Kwiecień zaprezentowali się w części artystycznej.
ekonomik49.jpg
Maturzyści podziękowali dyrekcji, zaproszonym gościom, nauczycielom, rodzicom, po czym wręczyli bukiety kwiatów.  Na zakończenie abiturienci wraz z zaproszonymi gośćmi zatańczyli walca wiedeńskiego.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Bal studniówkowy trwał do białego, niedzielnego rana.

ekonomik068.jpg
 

 

Echo Dnia, 16 stycznia 2015

Echo Dnia, 16 stycznia 2015

 

Tygodnik Ponidzia, 30 grudnia 2014

 

Jasełka w Koperniku
 
Źródło: busko.com.pl
 
W dniach 18 i 19 grudnia bieżącego roku w ZSP nr 1 w Busku-Zdroju, odbyły się Jasełka. Przedświąteczny klimat nastrajał nas do refleksji nad życiem i jego wartością. Tegoroczny scenariusz zawierał w sobie wiele paradoksów. Świętość niejednokrotnie mieszała się ze zwykłą codziennością.
W klimat oczekiwania na Boże Narodzenie wprowadzały nas wokalne występy: Filipa Wieczorka z kl. 2 g, Michała Jewiarza z kl. 3 B i Justyny Durnaś.
W rolę prowadzących wcieliły się po anielsku wyglądające: Aleksandra Pałasińska i Kinga Jabłońska z kl 2 A. Kontrastowali z nimi dwaj obywatele piekielnych rejonów - Maciej Drozdzowski i Patryk Mazur.
Ochronę dla betlejemskiej szopki stanowili wytrawni krzewiciele dobra. W rolach archaniołów wystąpiły: Agata Nizioł, Małgorzata Szumilas i Julia Wąs.
Świat współczesny w każdej epoce posiada swą elitę  - czyli mędrców. W tej odsłonie reprezentowali ich przedstawiciele najbogatszej warstwy społecznej - biznesmeni (Hubert Prokop i Adrian Sanecki). 
Mędrcy ze Wschodu (Dominika Wieczorek, Magdalena Klimczak i Dominika Strączek)  przynoszą dary: mirrę, kadzidło i złoto.
Ludzie prości, będący naśladowcami biblijnych pasterzy, pośród ważnych, codziennych wydarzeń poszukują drogi do miejsca, które na swój dom wybiera Bóg. W roli niewiast zaaferowanych świątecznymi przygotowaniami wystąpiły Karolina Bernat i Kinga Wójcik.

Trudno odnaleźć współczesnych aniołów. Czasem ukryci są oni w osobach zwykłych, gotowych do pomocy ludzi (Agata Piasecka)  lub uważanych za "łobuzów" - przedstawicieli popkultury (Piotr Olszowy i Marcin Zieliński).
W roli Józefa i Maryi wystąpili Karol Rak i Justyna Jędrszczyk. 
Kolędował nam wszystkim barwny i rozśpiewany chór pod kierunkiem Pani Mirosławy Gajdy.
 
Źródło: busko.com.pl
Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
W poniedziałek 8 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów z sześciu powiatów województwa świętokrzyskiego: Busko-Zdrój, Kazimierza Wielka, Końskie, Pińczów, Włoszczowa, Jędrzejów. 
Odebrało je czterdziestu młodych ludzi. W uroczystości wzięli udział Bożentyna Pałka Koruba, wojewoda świętokrzyski, Małgorzata Muzoł, świętokrzyski kurator oświaty, przedstawiciele samorządów z ww. powiatów, dyrektorzy szkół, rodzice uczniów. Akty wręczały panie wojewoda i kurator w asyście przedstawicieli starostw. Stypendia ze szkół powiatu buskiego otrzymali: Patrycja Antos - III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju, Arkadiusz Czerw – Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Orląt Lwowskich w Stopnicy, Michał Piotrowski – Technikum nr 2 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju, Karolina Siekierska – Technikum nr 3 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju, Magdalena Sienkiewicz – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju, Marcin Styrcz – Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju, Michał Szczepanik– Niepubliczne Technikum Zawodowe w Busku-Zdroju Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  stypendia_ministra001.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tygodnik Ponidzia, 25 listopada 2014

Tygodnik Ponidzia, 25 listopada 2014

Tygodnik Ponidzia, 18 listopada 2014

busko.net.pl, 11 listopada 2014

 

Wieczór z pieśnią i poezją patriotyczną w buskim Ekonomiku
 
To już po raz ósmy, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, spotkaliśmy się w naszej szkole wraz z mieszkańcami miasta na wspólnym śpiewaniu pieśni ojczyźnianych. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z koncertu.
Tegorocznemu spotkaniu przewodziły słowa Jana Pawła II:  „Kiedy myślę, Ojczyzna…”.
Uroczystość rozpoczęła się staropolskim tańcem – polonezem przygotowanym przez Ewę Dytkowską. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Andrzej Bilewski.
 wieczor_piesni102.jpg
wieczor_piesni103.jpg 
Często zadajemy sobie pytanie, czym dla nas jest  ojczyzna, zastanawiamy się czym właściwie w czasach współczesnych jest patriotyzm. Szukaliśmy odpowiedzi na te pytania, słuchając recytacji wierszy w wykonaniu Karoliny Bernat, Kingi Wójcik i Adriana Saneckiego z klasy II A. 
Szczególnych wrażeń dostarczyły nam piosenki solistów: Kasia Łosin zaśpiewała piosenkę pt.: „Pokażcie mi piękniejszy kraj na ziemi”,  Natalia Bątkowska piękną „Elegię o chłopcu polskim” K.K. Baczyńskiego,   a Magda Dzierżak zaprezentowała historię kobiety z getta w utworze  pt. : „Warszawo ma”.
wieczor_piesni100.jpg
wieczor_piesni101.jpg
 Fantastycznie wypadły duety: Justyna Durnaś i Michał  Jewiarz w piosence „Pytasz mnie” oraz Ola Socha i Filip Wieczorek w utworze pt.: „Dokąd idziesz, Polsko?”. Chór młodzieży liczył w tym roku prawie osiemdziesięciu uczniów, a chętnych było jeszcze więcej. Świadczy to właśnie o patriotycznej postawie tych młodych ludzi, którzy przyjmowali gratulacje i podziękowania  od naszych gości, często wzruszonych do łez.

   Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów się spotkamy, aby radośnie świętować kolejną rocznicę Święta Niepodległości.

Uroczystość przygotowali:  Aneta Wójcikiewicz, Wioletta Czupryna-Kopeć, Andrzej  Żądło, Mirosława Gajda i Izabela Zaręba.  Wywiady z gośćmi i uczniami przeprowadzili  Monika Nega i Marcin Styrcz z klasy IV e.

 

 

Tygodnik Ponidzia, 21 października 2014

 

Tygodnik Ponidzia, 21 października 2014

Echo Dnia, 17 października 2014

Echo Dnia, 1 października 2014