Wystawa papieska

Przez cały miesiąc wrzesień  2014 r. obok Buskiego Samorządowego Centrum Kultury gościła wystawa multimedialna "Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi". Inspiracją wystawy stały się słowa św. Jana Pawła II i Jego życie. On sam nie bał się swojej młodości przypadającej na trudne lata okupacji hitlerowskiej. Podjął jej wyzwania. Jako młody kapłan towarzyszył niemal swoim rówieśnikom w odkrywaniu bogactwa młodości. Jako biskup i papież zawsze chętnie spotykał się z młodymi. Archiwalne zdjęcia i przytoczone teksty są ciągle dowodem na to, że młodość jest czasem szczególnym i pięknym. Wystawa, której pomysłodawcami byli ks. Paweł Danek i Adam Mazurkiewicz zagściła w naszym mieście dzięki inicjatywie władz miejskich i przedstawicieli Kościoła lokalnego. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami również mieli szansę zwiedzić tę wystawę i zobaczyć, że święci nadal są wśród nas.