Kopernik przyjechał do Kopernika

Tydzien temu spotkała nas miła niespodzianka :) !

Do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Centrum Nauki Mikolaja Kopernika w Warszawie.

Przywieźli ciekawe sprzęty naukowe, z pozoru proste i dziecinne, ale tak naprawdę dość wymagajace :)

Ukladanki. Na pierwszy rzut oka kilka osob z naszej klasy twierdziło, że to zwykłe ukladanki, jednak nie trzeba było długo czekać, żeby zmienili zdanie :)

Ciekawe bylo patrzenie przez specjalne szkła, które pozwalały widzieć jak krótkowidz, do góry nogami, prawym okiem lewą stronę i odwrotnie :)

Było to ciekawe doświadczenie.

Najwiecej frajdy i najwieksze skupisko zaciekawionych osob z naszej klasy zebrało sie przy kuli plazmy.

Dowiedzieliśmy sie, że w środku kuli jest 1500W napięcia! Ale co ciekawsze, jako ludzie staliśmy sie przewodnikiem dla plazmy ukrytej w magicznej kuli! To bylo świetne przeżycie! Jedna osoba kładła ręke na kuli, a gdy druga osoba dotknęła ręki  osoby-przewodnika elektrycznego czuła na ręce ukłucie prądu. W pewej chwili wszystkim nam wpadł do głowy jeden pomysł: złapaliśmy się za ręce, jedna osoba dotykała kuli, a druga swoim dotykiem raziła rękę ostatniej osoby z łańcuszka. Dzięki monetom wyjęliśmy z kuli fioletową iskrę i wypalilismy w kartce niewielkie otwory :)

Pozniej musieliśmy niechętnie ustąpić miejsca innym. Niechętnie, ponieważ swietnie bawiliśmy się współpracujac ze sobą.

Kasia Sokolowska