Święto Odzyskania Niepodległości

 To już po raz ósmy, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, spotkaliśmy się w naszej szkole na wspólnym  śpiewaniu pieśni ojczyźnianych.  Tegorocznemu spotkaniu przewodziły słowa Jana Pawła II:  „Kiedy myślę, Ojczyzna…”.

           

   Uroczystość rozpoczęła się staropolskim tańcem – polonezem przygotowanym przez panią Ewę Dytkowską. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły  pan Andrzej Bilewski. 

          

           

      Często zadajemy sobie pytanie, czym dla nas jest  ojczyzna, zastanawiamy się czym właściwie w czasach współczesnych jest patriotyzm.

    Szukaliśmy odpowiedzi na te pytania, słuchając recytacji wierszy w wykonaniu Karoliny Bernat, Kingi Wójcik i Adriana Saneckiego z klasy II A. Szczególnych wrażeń dostarczyły nam piosenki solistów: Kasia Łosin zaśpiewała piosenkę    pt.: „Pokażcie mi piękniejszy kraj na ziemi”,  Natalia Bątkowska piękną „Elegię o chłopcu polskim” K.K. Baczyńskiego,   a Magda Dzierżak zaprezentowała historię kobiety z getta w utworze  pt. : „Warszawo ma”.

          

    Fantastycznie wypadły duety: Justyna Durnaś i Michał  Jewiarz w piosence „Pytasz mnie” oraz Ola Socha i Filip Wieczorek w utworze pt.: „Dokąd idziesz, Polsko?”.

   Chór młodzieży liczył w tym roku prawie osiemdziesięciu uczniów, a chętnych było jeszcze więcej. Świadczy to właśnie o patriotycznej postawie tych młodych ludzi, którzy przyjmowali gratulacje i podziękowania  od naszych gości, często wzruszonych do łez.

   Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów się spotkamy, aby radośnie świętować kolejną rocznicę Święta Niepodległości.

                                   

  Uroczystość przygotowali:  Aneta Wójcikiewicz, Wioletta Czupryna-Kopeć, Andrzej  Żądło, Mirosława Gajda i Izabela Zaręba.  Wywiady z gośćmi i uczniami przeprowadzili  Monika Nega i Marcin Styrcz z klasy IV e.