V Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dla Gimnazjalistów - kat. dziewczęta '2014

W poniedziałek 9 grudnia 2014.r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju odbył się V Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej  Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły.

Wzięło w nim udział 5 drużyn: Gimnazjum Solec-Zdrój, Gimnazjum Stopnica, Gimnazjum Pacanów, Gimnazjum Podgaje i Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju.

Celem turnieju jest propagowanie kultury fizycznej, szczególnie piłki siatkowej wśród dziewcząt  i licznych obserwatorów, czyli uczniów naszej szkoły.

Gorący doping kibiców zagrzewał do walki wszystkie drużyny.  Mikołajkowy turniej to nie tylko rywalizacja lecz przede wszystkim dobra zabawa.

Puchar dla najlepszej drużyny wręczył Dyrektor Szkoły Andrzej Bilewski.

Statuetkę dla najlepszej zawodniczki odebrała Marysia Mazur z Solca-Zdroju.

Po wyrównanej walce:

I miejsce zdobyły dziewczęta z Solca-Zdroju, II miejsce-zawodniczki ze Stopnicy, na III miejscu uplasowały się dziewczęta z gimnazjum w Podgajach, IV miejsce zajęła drużyna z Pacanowa a V miejsce drużyna z Buska-Zdroju.

Wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny dostały pamiątkowe puchary i dyplomy.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali: organizatorka Mirosława Gajda, sędziowie: Ewa Dytkowska, Adrian Szumilas, Paweł Karolczak, Konrad Imosa  i Patryk Jędrzejczyk - uczniowie kl.IIIC  a także "Mikołajki" ze szkolnej sekcji piłki siatkowej dziewcząt.

Galeria turnieju