Podziękowania dla Wolontariuszy

Klub Wolontariusza „Amicus” działający przy Domu Harcerza w Busku-Zdroju, to wspaniałe miejsce dla każdego kto chce pomagać i ofiarować serce drugiemu człowiekowi. Klub został założony w 2011r. przy współpracy PCPR w Busku-Zdroju, działa pod przewodnictwem hm. Teresy Leszczyńskiej, która współpracując z młodzieżą osiąga wspaniałe efekty pracy.

15 stycznia 2015 roku do uczniów naszej szkoły należących do Klubu Wolontariusza "Amicus" zostały skierowane podziękowania od Burmistrza, Starosty, Dyr. PCPR, komendanta Hufca ZHP w Busku - Zdroju,  wolontariuszom z naszej szkoły wręczył je Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski.

Podziękowania otrzymali:

• 1.     Anna Zarańska
  • 2.     Żaneta Łukasik
  • 3.     Joanna Godwin
  • 4.     Julia Wąs
  • 5.     Magdalena Paterek
  • 6.     Klaudia Sztuk
  • 7.     Sara Wojtacha
  • 8.     Wiktor Materek
  • 9.     Sara Prasek
  • 10.  Gabriela Arendarska
  • 11.  Natalia Majcher

Pan Dyrektor przypomniał jaką funkcję pełnią organizacje pożytku publicznego w społeczeństwie oraz czym jest wolontariat.
Młodzież działająca Klubie "Amicus" to osoby blisko ze sobą związane. Przyjaźń to główny czynnik, dzięki któremu wolontariusze osiągają wspaniałe owoce swej pracy. Ci młodzi ludzie nie oczekują, w zamian za swą pracę nagrodzenia ani dobrego słowa czy pochwały. Dla nich największą nagrodą za wykonaną pracę jest uśmiech drugiej osoby i szczęście wymalowane na jej twarzy. Uroczystość odbyła się na forum kl. III H.