MATURZYŚCI W CZĘSTOCHOWIE

W poniedziałek, 2 marca 2015 roku, maturzyści z naszej szkoły uczestniczyli w XVII diecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę. Wzięli udział  w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej  w ich intencji w Bazylice Jasnogórskiej przez ks. Biskupa Jana Piotrowskiego. Trwali na modlitwie w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, prosząc o opiekę i wstawiennictwo na czas zbliżajacych się egzaminów. Następnie udali się na Wały Jasnogórskie by odprawić tam Drogę Krzyżową. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niesieniu krzyża, który od czasów Jana Pawła II nieustannie towarzyszy każdej  pielgrzymce maturzystów. Mimo niezbyt łaskawej aury udało się nam zrealizować wszystkie punkty programu i bezpiecznie powrócić do domu. Młodzieży towarzyszyli wychowawcy (mgr. Aneta Wójcikiewicz - 3A, mgr Katarzyna Majcher - 3B, mgr Agnieszka Kaczmarek - 3C, mgr Monika Lubańska - 4e i mgr Barbara Cieplińska - 4h) i opiekunowie. Organizacja pielgrzymki: ks. Łukasz Duraj i s. Helena M. Chudyba.

opr. s. Helena