Najlepsi w województwie!

Dnia 26.03.2015 odbył się III Wojewódzki Konkurs Recytatorski zorganizowany przez OMPiO w Kielcach. Naszą szkołę reprezentowali Amanda Cieślik, Karol Rak (kl. IA LO) oraz Adrian  Sanecki (kl. IIA LO).

Uczniowie zaprezentowali teksty Mariana Załuckiego, Adama Mickiewicza, Witolda Gombrowicza i Małgorzaty Kalicińskiej.

Niebanalne ujęcie tekstów poetyckich, oryginalne wykonanie klasyki Mistrzów Słowa zaprowadziło młodych artystów na wyżyny doznań intelektualno-duchowych i po Laur Zwycięstwa.

Wysublimowane opinie jury podkreślały nietuzinkowe prezentacje naszych artystów. Laureatem województwa świętokrzyskiego został Adrian Sanecki, który zaprezentował się jako "Hipochondryk", Profesor Bladaczka i niesforny Gałkiewicz. Mistrzowskie wykonanie wzbudziło aplauz publiczności, aktorów i reżyserów.

Wyróżnienie przypadło Karolowi Rakowi, który z kolei wybrał tekst Załuckiego "Wszystko o mężczyźnie" oraz ekspresyjny fragment prozy Małgorzaty Kalicińskiej przedstawiający prawdę na temat przyjaźni męsko-męskiej. Karol zaintrygował jury duszą komedianta i brawurą słowa.