Najlepsza wśród biblistów!

W tym roku znowu mamy laureata!

Po przeprowadzonych zgodnie z zasadami eliminacjach szkolnych XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej udało sie wyłonić  osoby, mające reprezentować naszą szkołę na etapie diecezjalnym.  Wśród szczęśliwców znaleźli się: Justyna Jędrszczyk - kl. 2 A LO, Marcin Styrcz kl. 4 TE oraz Nikol Janus kl. 1 TE, przygotowujący się pod kierunkiem s. Heleny M. Chudyby.

Przedmotem zmagań  w tym roku były: Księga Jonasza, Ewangelia według św. Łukasza i Dzieje Apostolskie.  Wtorek okazał się dla nas dniem sukcesu! Finał diecezjalny, który odbył się 21 kwietnia 2015 roku w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach przyniósł nam wiele radości. Wszyscy nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę, natomiast lauratką  pierwszego miejsca w znakomitym stylu została Justyna Jędrszczyk.

Nie mamy zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie tych miłych chwil, ponieważ na początku czerwca czeka nas  kolejny etap zmagań czyli finał krajowy. Nie moglibyśmy sobie życzyć jednak więcej jak tylko tego, by zakończył się on dla nas tak przyjemnie jak zmagania diecezjalne.