Zakończenie Bateriady

W przeddzień Dnia Ziemi zakończyliśmy projekt zbiórki baterii "Zbieraj z klasą".

Bateriada to  ogólnopolski konkurs organizowany przez firmę Remondis Electrorecycling Sp. z o.o.  Zakaz umieszczania zużytych baterii i akumulatorów razem z innymi odpadami w tym samym pojemniku wprowadza Ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o zużytych bateriach i akumulatorach, za którego łamanie grozi kara grzywny.

Abstrahując jednak od kary finansowej, do odpowiedniej utylizacji tego rodzaju odpadów powinna nas obligować dbałość o środowisko naturalne. Zwykli użytkownicy powinni oddawać je w przeznaczonych do tego celu punktach zbiórki.

Efektem działań Samorządu Uczniowskiego i członków Szkolnego Koła Biologicznego było zebranie ponad 120 kg zużytych baterii.

Największą ilość baterii zebrały 4 uczennice naszej szkoły:

Magdalena Trelińska kl. I A

Barbara Kowalska kl. I C

Natalia Burchan kl. I E

Patrycja Furman kl. I W

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji "Zbieraj z klasą".

Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Biologiczne

Koordynatorzy akcji:  Renata Sowińska, Izabela Kasperek, Angelika Bilewska