Wizyta w Domu Dziecka
w Pacanowie

Nie od dziś wiadomo, że prezenty, choćby najskromniejsze podarunki, stanowią odzwierciedlenie naszych najskrytszych marzeń. Pamiętając o tym odwiedziliśmy podopiecznych Domu Dziecka w Pacanowie. Początek Nowego Roku to niewątpliwie wyjątkowy czas, kiedy można spełnić marzenia niejednego dziecka.
            Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju  pod opieką Pani Anny Gradzik, Justyny Szumilas i s. Chudyby zawieźli promienny uśmiech, nutkę optymizmu i pogody dycha. Specjalnie na tą okazję przygotowali spektakl stanowiący kompilację różnych baśni. Na scenie pojawiły się przerażające czarownice, które stwierdziły, że światem rządzi król Bóg i to właśnie on pozmieniał bajki i baśnie.
W niecodziennej scenerii pojawili się Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka.
            Baśniowe kreacje pozwoliły przenieść się widzom w niesamowity, nierealny, ale jakże fascynujący świat.
            Dzieciaki zareagowały bardzo spontanicznie i żywiołowo. Zabawom nie było końca. Przedstawienie okazało się „strzałem w dziesiątkę”. Nie zapomnieliśmy także o prezentach – pokaźnych paczkach wypełnionych słodyczami, owocami i oczywiście zabawkami dla każdego dziecka, któremu przy wręczaniu młodzi aktorzy z naszej szkoły dedykowali specjalnie ułożony na tę chwilę wiersz o nim.
            Osobno ofiarowaliśmy również wszystkim dzieciom KONIA NA BIEGUNACH, który zrobił największą furorę. Każdy chciał na nim pojeździć od zaraz. Ogromnym powodzeniem cieszył się także ofiarowany przez nas sprzęt sportowy: piłki – nożna, siatkowa, skacząca, hula – hop, komplety do tenisa stołowego, serso.
            Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom Pani Małgorzacie Miodowicz za przekazaną na ten cel kwotę 500 zł, Panu Kazimierzowi Krzemińskiemu za słodycze  i soki, uczniom naszej szkoły, tym, którzy ofiarowali zabawki, maskotki dla dzieciaków oraz Panu Grzegorzowi Wojciechowskiemu.