PORADY DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI WŁOSÓW

OLEJOWANIE WŁOSÓW

Olejowanie włosów to bardzo prosta czynność polega na tym aby na włosy rozprowadzić równomiernie olej wybrany przez nas, wmasować, owinąć w foliowy czepek i ręcznik i pozostawić na ok. 2 godziny.
Po 2 godzinach należy umyć głowę.

Najczęściej wybierane oleje

Oliwa z Oliwek
Olej jojoba
Olej Kokosowy
Olej ze słodkich Migdałów
Olej Rycynowy

EFEKTY:

Scalenie rozdwojonych końcówek, nawilżenie, regeneracja, poprawienie kondycji, poprawienie elastyczności. 

 
LAMINOWANIE WŁOSÓW- białko zwierzęce ma zniewalający wpływ na nasze włosy

polega na nałożeniu żelatyny przed myciem włosów:

- niepełne dwie łyżki stołowe żelatyny
- trzy łyżki stołowe wrzącej wody
- łyżka stołowa oliwy z oliwek
- łyżeczka soku z cytryny
- łyżka- dwie odżywki

Żelatynę dokładnie rozpuszczamy, a po ostygnięciu dodajemy pozostałe składniki i mieszamy dokładnie. Nakładamy na zwilżone wodą włosy na ok.40 minut i zmywamy delikatnym szamponem , po czym zwyczajowo nakładamy na chwilę maskę lub odżywkę.
 

Kręcenie włosów bez pomocy lokówki, prostownicy i wałków

 Do kręcenia włosy delikatnie zwilż i użyj piankę. Dla utrwalenia włosów użyj lakieru.

Potrzebujemy gumki bądź ramiączka od stanika i kilku wsuwek.

  Praktyczne porady dla włosów

Zimą włosy zgniecione pod czapką, przesuszone od ogrzewania i suszarek, zniszczone przez mróz i wiatr zdecydowanie tracą formę.

Domowe maseczki na włosy szybko przywrócą im sprężystość, zdrowy wygląd i blask.


MASECZKA JOGURTOWA

-Pół małego jogurtu naturalnego

-jedno jajko

-banan

-1 łyżeczka soku z cytryny

-1 łyżeczka olejku rycynowego

MASECZKA JOGURTOWA 2

-2 łyżki jogurtu naturalnego

-2 łyżki miodu

-1 żółtko

 

MASECZKA REGENERUJĄCA

-2 łyżki oliwy z oliwek

-2 łyżki olejku rycynowego

-1 żółtko

-sok z połowy cytryny

 SKŁADNIKI MIESZAMY AŻ POWSTANIE JEDNOLITA MASA, NAKŁADAMY NA UPRZEDNIO ZWILŻONE WŁOSY, NAKŁADAMY FOLIOWY CZEPEK, TRZYMAMY OK 30 MIN. PO UPŁYWIE CZASU DOKŁADNIE ZMYWAMY I MYJEMY WŁOSY. ABY EFEKT REGENERACJI PRZYNIÓSŁ TRWAŁY EFEKT KURACJĘ POWTARZAMY RAZ W TYGODNIU.

 Najlepsze półprodukty do zniszczonych włosów

 Każda z nas pewnie zauważyła że na bardzo zniszczone włosy zwykłe drogeryjne kosmetyki nie mają dużego wpływu. Chcemy wam pokazać  jak w łatwy sposób można poprawić kondycję włosów zniszczonych przy pomocy domowych produktów.

Po pierwsze emolienty

Włosy zniszczone czyli o wysokiej porowatości na pewno nie współgrają  ze wszystkimi olejami.
Oleje polecane do włosów wysokoporowatych-zniszczonych.

Olej lniany - niewnikający
Olej z pestek winogron - niewnikający
Olej sezamowy - półwnikający
Oliwa z oliwek - półwnikający
Olej awokado - półwnikający
Olej słonecznikowy - niewnikający
 
 
Po drugie proteiny

W przypadku protein ogólna zasada jest podobna czyli proteiny o najmniejszych cząsteczkach mogą włosy wysokoporowate puszyć i łatwiej w ich przypadku o przeproteinowanie.
 
Elastynę 
Kolagen
Jedwab 
 
i domowe proteiny:
żółtko jaja
żelatynę
mleko, kefir, jogurt
piwo

 

Po trzecie humektanty

Tej grupy oczywiście nie wolno pomijać. Chociaż zastosowane solo, w zbyt dużej ilości lub przy nieodpowiedniej pogodzie mogą włosy wysokoporowate ekstremalnie puszyć to w odpowiednim połączeniu nawilżą je i sprawią, że staną się elastyczne i miękkie. W przypadku włosów wysokoporowatych możemy stawiać np. na:
 

glicerynę

mleczko pszczele
mocznik
aloes

miód

Po czwarte "wszystko inne"

Aqua-Touch - czyli naturalna alternatywa dla silikonów. Wchodzi w skład NMF czyli działa nawilżająco i podobno utrzymuje kolor farbowanych włosów, a także sprawia, że są one bardziej błyszczące i elastyczne.
 

Maseczka ściągająca niechciany kolor z włosów

POTRZEBUJEMY
-opakowanie drożdży
-sok z cytryny
-2 duże łyżki miodu wielokwiatowego

Nakładamy maseczkę na włosy, owijamy folią, ręcznikiem i kładziemy się spać. Rano maseczkę spłukujemy i myjemy włosy. Rytuał powtarzamy 2 razy w tygodniu. Powodzenia ;)

 

 Po czym poznać że włosy potrzebują ostrego cięcia

 Rozdwojone końcówki

Obcinanie rozdwajających się włosów to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim powstrzymanie dalszych zniszczeń, które będą postępować coraz wyżej. Rozdwojonego włosa nic nie jest w stanie skleić ani w żaden sposób odbudować.

 

Przerzedzone, sianowate końce

Im włos jest dłuższy tym większy jest bagaż jego doświadczeń. Włosy na końcach pamiętają najwięcej i najbardziej dostają po tyłku od wszystkich sweterków czy innych bluzek, o które się ocierają. Stąd też końce są zwykle najbardziej zniszczoną częścią włosów, która ma często nieco wyższą porowatość niż reszta.

 

Fryzura się nie układa

Długie włosy mają to do siebie, że lubią oklapnąć, smętnie wisieć i wyglądać nijako. Oczywiście jeśli nasze włosy są bardzo gęste to taka opcja nam nie grozi, ale niestety statystycznie większość z nas nie ma aż tylu włosów na głowie.

 

 SIWE WŁOSY HIT 2015

 Farbowanie włosów na siwo to najnowszy trend fryzjerski. Uzyskanie srebrnego odcienia włosów nie jest jednak takie łatwe. To pracochłonny i długotrwały proces, który wymaga dużej wprawy. Podpowiadamy, jak zafarbować włosy na siwo.

 1. Bazowy kolor

Koloryzacja jest możliwa jedynie, gdy zaczynamy od bardzo jasnego blondu. Siwe i srebrne farby, nawet z rozjaśniaczami w składzie „nie chwycą” ciemniejszych odcieni (nawet mysiego blondu!). Przed właściwą koloryzacją dobrze rozjaśnij włosy. Przed rozjaśnianiem fryzjerzy zalecają dekoloryzację (dotyczy to włosów uprzednio farbowanych).

 2. Farbowanie

Na przygotowane (czyt. rozjaśnione) włosy nakładamy farbę w odpowiednim kolorze. Ważne jest dobranie właściwego odcienia oraz rodzaju kosmetyków. Przed koloryzacją dokładnie przeczytaj etykietę dołączoną do farby i stosuj się do zaleceń producenta. Efekt końcowy będzie zależny tez od pigmentu zastosowanego w farbie (fioletowy, srebrny i/lub zielonkawy). 

BEZBŁĘDNY SPOSÓB NA ŁUPIEŻ

W walce z łupieżem pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim, do mycia włosów używaj specjalnej szczoteczki oraz profesjonalnych i sprawdzonych kosmetyków. Szeroki wybór tego typu produktów znajdziesz w ofercie marki Vichy. Na szczególną uwagę zasługują delikatne szampony przeciwłupieżowe z linii kosmetyków Dercos. Jak ich używać? Nałóż produkt na skórę głowy i rozprowadź go w taki sposób, aby zaczął się pienić. Myj włosy delikatnie, nie pocierając i nie drażniąc przy tym skóry. Dzięki temu oczyścisz ją z nadmiaru łoju i bakterii. Takie zabiegi wzmocnią włosy, przywrócą im utracone zdrowie i blask.

Proces zdrowienia skóry przyspieszy również pielęgnacja włosów z zastosowaniem chłodnej wody i  powietrza. W taki sposób zahamujesz nadmierną pracę gruczołów łojowych oraz złagodzisz objawy zapalenia skóry. Co jeszcze możesz zrobić, aby zwalczyć łupież? Staraj się jak najrzadziej dotykać chorej skóry głowy. Ogranicz też ilość produktów wykorzystywanych do stylizacji włosów. W miarę możliwości unikaj noszenia wszelkich nakryć głowy oraz grubych szalików, gdyż nagrzewają skórę głowy, która zaczyna wydzielać pot i tym samym stymulować gruczoły łojowe.


TRENDY WE FRYZJERSTWIE 2016-METALICZNE KOLORY WŁOSÓW

 

Salony fryzjerskie w Nowym Jorku i Londynie na rok 2016 zapowiadają rewolucję fryzjerską w postaci metalicznych koloryzacji.

Doskonałym dodatkiem do metalicznej koloryzacji będą lustrzane paznokcie.

Efekt ten można uzyskać folią, naklejkami i lakierami.