Podstępne WZW już nas nie zaskoczy!

W dziewięciu klasach pierwszych i drugich naszej szkoły został przeprowadzony program edukacyjno - profilaktyczny  "Podstepne WZW". Program ten, przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jest odpowiedzią na pojawiające się wciąż nowe przypadki zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu B i C. W celu przeciwdziałania tej chorobie konieczne jest kształtowanie u młodzieży zachowań prozdrowotnych. Podczas prowadzonych aktywnymi metodami zajęć uczniowie nauczyli się: jak rozpoznać objawy zakażenia, jak unikać sytuacji narażenia na zakażenie oraz jakie są możliwości leczenia WZW. Z analizy ankiet wypełnionych na początku i na końcu zajęć wynika, że uczestnicy programu uświadomili sobie jak dużym zagrożeniem jest wirusowe zapalenie wątroby. Zajęcia były także okazją do refleksji nad odpowiedzialnością w zakresie własnych zachowań zdrowotnych.

koordynatorki programu:

Renata Sowińska