Festiwal Zawodów

1 czerwca 2015r. w ramach Dni Patrona Szkoły uczniowie technikum oraz  nauczyciele przedmiotów zawodowych zorganizowali w szkole
 „Festiwal Zawodów”.

Przybyłych w tym dniu gosci przywitał Pan Dyrektor  Andrzej Bilewski. Zaproszeni specjalnie na ten dzień zostali gimnazjaliści z pobliskich szkół.

Gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia filmu o ofercie edukacyjnej naszej szkoły.

Szczegółowych informacji o kierunkach hotelarskich udzielały
Pani Iwona Kąkol i Pani Krystyna Kaszuba.

„Hotelarze” opowiadali o specyfice pracy w tym zawodzie, o możliwościach dalszej nauki i pracy w branży.

Przygotowali także pokazy układania dekoracji z ręczników
oraz mini test osobowości ”Czy będziesz dobrym hotelarzem”.

„Ekonomiści” zaprezentowali swój zawód w pracowni ekonomicznej. Zaproszeni gimnazjaliści razem z  uczniami uczestniczyli w zajęciach w pracowni ekonomicznej .Wykonywali przykładowe zadania z dziedziny rachunkowości.

Uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej zaprezentowały pokaz fryzur historycznych.

Dzieliły się z gimnazjalistami swoimi doświadczeniami związanymi z nauką  zawodu fryzjer podczas praktyk w salonach fryzjerskich, zachęcały też do nauki tego zawodu.

Do urozmaicenia  Festiwalu zaangażowała się także klasa IB LO kierunek menadżerski (Katarzyna Gozdek i Aeksandra Kolarz)

Przedstawicielki tej klasy przeprowadzały w tym dniu różne gry, testy, zabawy sprawdzające predyspozycje menadżerskie, takie jak: umiejętność podejmowania decyzji, umiejętność współpracy w zespole, zdolności organizacyjne i przywódcze.

Wyjątkowa oferta naszej szkoły