Czasu nie liczę… jadę na Lednicę!

W tym roku po raz kolejny młodzi ludzie z całej Polski zebrali się 6 czerwca  na Polach Lednickich  by wraz z o. Janem Górą OP wziąć udział we wspólnej modlitwie wyrażonej tańcem i śpiewem . Przywoływano Ducha Świętego jako, Tego, który chociaż  ukryty w symbolach wody, wiatru oraz światła, jest Bogiem prawdziwym i twórcą naszej codzienności. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym niecodziennym wydarzeniu, które zebrało ponad 70 tysięcy uczestników w historycznym miejscu dla  naszego narodu, gdzie kształtowały się podstawy państwowości Polskiej. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam  w zorganizowaniu tego wyjazdu. Władzom Powiatu i Gminy Busko – Zdrój składamy  wyrazy wdzięczności za udostępnienie koszulek promujących nasz region.

Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia, do którego należy s. Helena, miało w tym roku szczególną misję, która polegała na dawaniu świadectwa o tym, że Duch Święty działa prawdziwie w Kościele i świecie. Dlatego  zbierano intencje modlitewne i rozdawano krzyżyki duchackie.

W ” wyprawie” na Lednicę wzięła udział młodzież z większości buskich szkół średnich. Koordynatorem wyjazdu z naszej szkoły był s. Helena M. Chudyba.