Spotkanie z dziennikarzem

W jaki sposób zbierać materiały do artykułu prasowego? Skąd czerpać informacje?
Jak zdobywać kontakty? Jakie predyspozycje powinien mieć dobry dziennikarz?
Na te i na wiele innych pytań odpowiadała na spotkaniu z klasami humanistycznymi
Pani Karina Lechowska – dziennikarka "Tygodnika Ponidzia".

Pani Karina Lechowska - nasza absolwentka -  z pasją opowiadała o swojej pracy,
o rywalizacji  gazet między sobą, a także zachęcał do podjęcia studiów na kierunku dziennikarskim.

Dziennikarstwo to nie jest łatwy zawód, a zebranie materiału prasowego
i przygotowanie do druku wymaga również solidnej wiedzy. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas I ALO, IIA LO i IIIA LO podczas spotkania z dziennikarzem lokalnej gazety, które odbyło się w naszej szkole 23 września 2015r.
            Pani Karina przybliżyła uczniom okoliczności tworzenia gazety, czyli pokazała drogę, jaka prowadzi od pomysłu na artykuły do ukazania się go w formie gazety.

Zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziło kilka historyjek zaczerpniętych
z zawodowej pracy dziennikarskiej.

W spotkaniu uczestniczyła również Iwona Wojdas - uczennica kl. IIA LO, która w ubiegłym roku dostała się do ogólnopolskiego etapu Konkursu Wiedzy
o Mediach. Po spotkaniu Iwona przeprowadziła rozmowę z Panią Lechowską, w której podpytała dziennikarkę o problem etyki dziennikarskiej. Ten krótki wywiad uczennica wykorzysta do napisania pracy konkursowej.

Młodzież podziękowała za ciekawą prelekcję.

Na końcu upamiętniliśmy tę chwilę na wspólnym zdjęciu, bo "życie składa się z chwil... Ulotnych, niezapomnianych, a prze­cież piękne są tyl­ko chwile".