Warsztaty języka angielskiego dla uczniów

Uczymy się nie tylko w szkole!!!

W dniu 18.11.2015r. grupa 4 uczniów pod opieką p.Marka Partyki uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez ŚCDN w Kielcach. Byli to: Aleksandra Socha z III h, Dominika Kornaś III A, Kinga Wójcik III B                             i Agnieszka Dytkowska III A.                                                                                                                                   Warsztaty zostały zorganizowane z okazji XIII Dni Języków Obcych.

Osobne warsztaty były zorgaznizowane dla nauczycieli. Tematami poruszanymi na zajęciach dla nauczycieli były między innymi:                                                                                                                                                                      „How To Teach Effective Writing”  -  prowadząca Agata Rosińska-Kokot                                                      Kulturoznawstwo – spotkanie (w formie warsztatów) z wolontariuszami programu Erasmus+ z Wlk.    Brytanii, Portugalii, Macedonii oraz Francji                                                                                                            Music and History: "She's Leaving Home"- prowadząca Ewa Witczyńska                                                      Matura 2015  – prowadząca Dorota Chaniecka

Oto jak warsztaty wspomina Agnieszka:

"18 listopada pojechaliśmy do Kielc na warsztaty językowe. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji o kulturze Wielkiej Brytanii. Jeden z wykładów opowiadał o „Bonfire Night”, opowiadano nam o historii tego święta i o tym jak jest obchodzone w dzisiejszych czasach. Podczas tego wykładu rozwiązywaliśmy różne zagadki które były bardzo interesujące. Kolejny wykład był o idiomach, nauczyłyśmy się mnóstwa nowych idiomów których wcześniej nie znałyśmy oraz jak je wykorzystywać w praktyce. Podczas ostatniej części warsztatów poznaliśmy wolontariuszy z Wielkiej Brytanii, Macedonii, Francji i Portugalii którzy opowiadali nam o tym jak znaleźli się w Polsce oraz jak my możemy  jako wolontariusze wyjeżdżać do innych krajów.

Całe warsztaty były prowadzone w języku angielskim, był to dobry trening do ustnej matury ponieważ mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności w rozmowie z innymi ludźmi. Były to bardzo ciekawe warsztaty językowe ponieważ ucząc się mogliśmy równocześnie dobrze się bawić."

Kinga opisała swoje wrażenia w ten oto sposób:

We had an opportunity to find out something more about conditions and ways of celebrating British fest known as Bonfire Night celebrated on 5th November, we could also play a game connected to this special day and study a recipe for one of traditional dishes served this day during celebrating this fest. Moreover we developed our knowledge of idioms with prof. Sławomir Sobocki, who showed us the meaning of a few collocations as : to put on a brave face (robić dobrą minę do złej gry), to get out of bed on the wrong side (wstać lewą nogą),  to kill two birds with one stone (upiec dwie pieczenie na jednym ogniu) and much more new and interesting idioms.

However we can compatibly say that the most interesting part of the workshop was meeting with 5 outlanders: Briton, girls from Portugal and Macedonia and couple of French . They told us about voluntary service, by whom they came to Poland for 9-months program. Thanks to them, we had an opportunity to find out that voluntary service is a wonderful adventure, period in which you can develop your language skills, discover the World and meet new people and also reach an experience necessary in future, adult life.

ZA ROK JEDZIEMY ZNOWU!!!