Warsztaty kulinarne - rola diety w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

          18 listopada 2015 r. grupa uczniów z klasy II g, należących do Szkolnego Klubu Fascynacji Kulinarnych uczestniczyła wraz z Paniami z  Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Powiatowy w Busku-Zdroju w warsztatach kulinarnych. Były one poświęcone sporządzaniu wybranych potraw dietetycznych: galantyny z kurczaka, zestawu surówek oraz rolady z jabłkami. Instruktaż przeprowadziła opiekunka Klubu - Małgorzata Zdanowska- Gacek.

          Wspólne warsztaty kulinarne miały na celu uświadomienie, że cukrzyca jest  chorobą szeroko rozpowszechnioną, przewlekłą, wymagającą stosowania odpowiedniej diety i aktywności fizycznej oraz regularnej opieki lekarskiej. Przypisana jest do grupy chorób metabolicznych, które wynikają z zaburzeń przemiany węglowodanów. Jedną z cech charakterystycznych tej choroby jest podwyższony poziom glukozy we krwi chorego, spowodowany nieprawidłową gospodarką hormonu, który ją kontroluje – insuliną.

 

 

 

                                                                                                          Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju wyraził zgodę na nieodpłatne korzystanie z salki fitness przez członków SDP.