Adrian Sanecki jednym z najlepszych recytatorów w Polsce

W dniach 20-21 listopada 2015 roku w Starachowicach odbył się ogólnopolski finał XXXVIII Turnieju Recytatorskiego Literatury Regionalnej, w którym Adrian Sanecki (kl. IIIA LO) zajął II miejsce, udowadniając tym samym, iż jest mistrzem sztuki recytacji. 

 Mistrzowska interpretacja tekstów Gałczyńskiego i Gombrowicza, ekspresja słów, niezwykła sceniczna osobowość, mimika i gest - te wszystkie atuty sprawiły, iż Adrian znalazł się wśród trójki najlepszych recytatorów w Polsce.

Udział w tym turnieju był niezwykłym doświadczeniem dla młodzieży, której pasją jest recytacja. Młodzi artyści mogli udoskonalić swój warsztat o nowe techniki interpretacji dzieł literackich, emisji głosu, itp. 

 Każdy występ był konsultowany z jury.

W niedzielę miał miejsce koncert galowy będący podsumowaniem tegorocznego turnieju i jednocześnie zwieńczeniem prób i konsultacji, które odbywały sie pod okiem artystów i ludzi, którzy na co dzień zajmują się teatrem.

 Podczas koncertu galowego prezentowali się najlepsi z najlepszych. Występ dał dowód na to, iż słowem literackim można się "bawić" na różne sposoby, że teksty romantycznych twórców doskonale korelują ze współczesnymi dziełami, a utwory, które często wydają się nieaktualne, niosą mnóstwo uniwersalnych treści.

 Występ Adriana wywołał mnóstwo emocji, zarówno wśród publiczności, jak i jury, które jak się później okazało, optowało jednak za tym, by Adrian zdobył
I miejsce!?

Gratulacje dla Adriana! Na tym nie poprzestawaj...

J. Szumilas, I. Kasperek