Magia i mistycyzm tegorocznych otrzęsin czyli "Magiczne Wrota Kopernika".

26 listopada 2015 r odbyły się Otrzęsiny utrzymane w dotychczasowej, choć niebanalnej konwencji.

Uczniowie klasy II B LO, czyli ubiegłoroczni zwycięzcy stworzyli magiczną przestrzeń dla uczniów buskiego Hogwardu. Zanim jednak wkroczyli na droge wtajemniczenia głos zabrał Ten, którego imienia nie można wymieniać- Dyrektor Szkoły.

Harry Poter, Hermiona i Tiary wprowadzili wszystkich w świat nieograniczonych możliwości, aby mogli " Sięgać tam, gdzie wzrok nie sięga i łamać, czego rozum nie złamie".

Na scenie pojawił się także mistrz Dumbledor, który przekonywał Kociaków, że przekroczyli próg Magicznych Wrót Kopernika. Powitał ich w świecie metafizyki, alchemii, irracjonalizmu i enigmy. Zauważył też, że " to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności".

Sześć szczebli( konkurencji) prowadziło pierwszoklasistów do świata muzyki, sztuki,tańca i wiedzy.

"Ach muzyka...to magia większa od wszystkiego co tu robimy" - piosenka o klasie.

" Będziemy na tyle silni, na ile będziemy zjednoczeni i na tyle słabi, na ile będziemy podzieleni".Praca zespołowa podczas krótkich scenek z Harrego Potera.

" Pora na trochę sportu".

" Męstwo w obliczu nieznanego jest ważną cechą dobrego czarodzieja". Magiczny taniec kotów.

" Czas na magic quiz"

"Wybory Miss i Mistera Hagwardu".

Wszystkie klasy wzorowo wypełniły swoje zadania.Jednak laur zwycięstwa przypadł klasie I G.    Gratulujemy!!!!!

Następnie odbyła się uroczysta ceremonie zaprzysiężenia Kociaków i przyjęcie ich do społeczności szkolnej.

.......symboliczne odcięcie ogonów....:))))

Jeszcze coś słodkiego od Pani Dyrektor dla zwycięzców, pamiątkowe dyplomy i  wspólne zdjęcie.

Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Jeszcze raz gratulujemy klasie I G .

Mamy nadzieję ,że wszystkie klasy pierwsze będą godnie reprezentować naszą szkołę.

A na zakończenie czarodziejski bal:))))))

W y s t ą p i l i :

Klasa IA LO z wychowawvcą MichałemSiekierskim