VI Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

Jak co roku już od  sześciu lat Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zorganizował " Mikołajkowy Turniej w Piłkę Siatkową Dziewcząt "dla zaprzyjaźnionych gimnazjów z powiatu buskiego.

Zaproszenie przyjęły: Samorządowe Gimnazjum nr 1 Busko -  Zdrój , Gimnazjum  Podgaje oraz Gimnazjum Pacanów.

Busko-Zdrój

Pacanów

Podgaje

W tym roku turniej odbył się 4 grudnia 2015 r. Drużyny i ich opiekunów przywitał p. Andrzej Bilewski - Dyrektor Szkoły.

W sportową mikołajkową rywalizację uczestników wprowadziła grupa taneczna z klasy I H - spektakularnym tańcem.

Każda drużyna  dzielnie walczyła o punkty.

Po bardzo dobrych meczach zwycięstwo odniosły dziewczęta z Pacanowa. Tytuł najlepszej zawodniczki przypadł Magdalenie Rajczewskiej z Pacanowa.

Na drugim miejscu uplasowały sie zawodniczki z SG w Podgajach.

a  trzecie miejsce SG z Buska-Zdroju.

Dekoracji zespołów i najlepszej zawodniczki oraz wręczenia pucharów i nagród rzeczowych dokonała  vice Dyrektor Wioletta Czupryna - Kopeć.

Żeby tradycji stało się zadość, każda z uczestniczek otrzymała mały prezencik związany z nazwą turnieju – czekoladowego Mikołaja.

Nie zabrakło oczywiście kibiców, którzy zagrzewali zawodniczki do walki. Atmosferę rozgrzewki i dopingu podkręcała skoczna muzyka.
Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i kibicom za sportowo spędzony czas. Nad przebiegiem turnieju czuwała: organizatorka-Mirosława Gajda, sędziowie: Ewa Dytkowska, Agata Bąk i Marzena Gozdek, a  także Mikołajki ze szkolnej sekcji piłki siatkowej.

Gimnazjalistki w czasie wolnym miały okazję zwiedzić naszą szkołę.